Kostomłoty: Pożar domu jednorodzinnego

  • 13.01.2021, 09:15
  • Anna Chodyka
Kostomłoty: Pożar domu jednorodzinnego OSP Piszczac/facebook
Wczoraj, 12 stycznia wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Kostomłotach, w gminie Kodeń. Nie ma ofiar śmiertelnych, a akcja trwała cztery godziny. Uczestniczyło w niej osiem zastępów, w tym dwa Państwowej Straży Pożarnej i sześć Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Straż pożarna o pożarze domu jednorodzinnego została powiadomiona o godz. 15.33 12 stycznia. Gasiła pożar przez cztery godziny. Właściciel domu po zauważeniu pożaru zadzwonił do straży. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się ściana murowanego budynku mieszkalnego, obitego drewnem. Pożar rozprzestrzenił się też na strych. Część mienia została wcześniej ewakuowana przez właściciela. Strat wstępnie oszacowano na 150 tys. zł. Łącznie pożar gasiło 34 strażaków. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Została uszkodzona instalacja elektryczna, więc na miejsce zostało wezwane też pogotowie energetyczne. Obecna była też policja – mówi dyżurny operacyjny kpt. Konrad Bojarczuk.  

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe