Biała Podlaska: Zamiana sfinalizowana. Oba samorządy czeka wydatek

  • 13.01.2021, 15:16
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Zamiana sfinalizowana. Oba samorządy czeka wydatek
W ostatnim dniu 2020 roku starosta bialski i prezydent miasta Biała Podlaska podpisali akt notarialny zamiany nieruchomości. Powiat stał się właścicielem budynku przy ul. Brzeskiej 41, a miasto tego przy Łomaskiej 2. W obie nieruchomości, samorządy będą musiały teraz sporo zainwestować.

Przejęty od miasta budynek przy Brzeskiej 41 stał się oficjalnie własnością, a nie tylko siedzibą powiatu bialskiego. - Oprócz przekazania miastu Biała Podlaska nieruchomości przy ul. Łomaskiej powiat bialski za nieruchomość na Brzeskiej dopłaci na rzecz miasta kwotę w wysokości 3 981 300,00 zł – przypomina starosta Mariusz Filipiuk.

Tym samym starostwo w nowy rok weszło bez ciążącego nad nim od wielu lat problemu z brakiem własnej siedziby. Miasto zwiększyło zasób swoich nieruchomości o budynek, który w 2016 roku bez powodzenia starał się zbyć na wolnym rynku marszałek województwa.

Wymiana z dopłatą
Budynek przy Brzeskiej 41 wraz z działką został wyceniony na 11 mln 320 tys. zł, natomiast budynek przy Łomaskiej 2 na kwotę 1 mln 698 tys. zł. Warunki zamiany są takie, że powiat przekazując miastu budynek przy Łomaskiej, dopłacił dodatkowo 3 mln 981 tys. 300 zł. Budynek przy ul. Łomaskiej starostwo nabyło od marszałka w 2016 roku. Marszałek wystawił nieruchomość na sprzedaż na wolnym rynku za 1 mln zł, ale z braku nabywców, a przy możliwościach prawnych, zbył go innemu samorządowi (powiatowi bialskiemu), za kwotę 150 tys. zł. Powiat nie zrobił jednak z budynku użytku. Starosta od razu mówił, że o przysposobieniu budynku na siedzibę powiatu, nie ma mowy, gdyż ten jest za mały. Swoją siedzibę miały tam więc jeszcze do niedawna „Wody Polskie”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe