Gmina Drelów: Niebezpiecznie na granicy gminy

  • 13.01.2021, 17:24
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Niebezpiecznie na granicy gminy
Ptasia grypa dotarła do granicy gminy Drelów. W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się ognisk zakaźnej choroby ptactwa wyznaczono obszary zapowietrzone i zagrożone.

Urząd Gminy w Drelowie poinformował, że 5 stycznia w powiecie radzyńskim wykryto ognisko ptasiej grypy. Wysoko zjadliwa postać tej choroby wystąpiła w Lisiowólce, w gminie Wohyń. W związku z tym, iż jest to schorzenie zakaźne zwierząt podlegające obowiązkowi zwalczania, wojewoda lubelski wydał rozporządzenie dotyczące obszarów zagrożonych dla gminy Drelów.

Obszar zapowietrzony wyznaczono w Aleksandrówce, natomiast obszary zagrożone obejmują Worsy, Szóstkę, Wólkę Łózecką i Łózki. Obszary objęte zagrożeniem wyznaczono również dla gmin Kąkolewnica, Komarówka Podlaska i Wohyń oraz dla miasta i gminy Radzyń Podlaski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe