Biała Podlaska: Miasto bez dotacji na TOP 54

  • 14.01.2021, 09:53
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Miasto bez dotacji na TOP 54 Adam Trochimiuk/Archiwum
Ministerstwo Sportu nie przyznało dotacji na inwestycję zaplanowaną przez miasto na boiskach AP TOP 54. To w oczekiwaniu na wyniki ministerialnego konkursu władze miasta wstrzymywały się z rozpoczęciem inwestycji w parking, o który radni wnioskują już od prawie dwóch lat.

Przymiarki do inwestycji przy boiskach TOP 54 mają już długą i pełną zwrotów historię. W 2019 po wniosku radnego Zjednoczonej Prawicy, Henryka Grodeckiego w budżecie miasta zabezpieczono 200 tys. zł na budowę dodatkowego parkingu przy kompleksie AP TOP 54. Jednak już kilka miesięcy później z tej kwoty zdjęto 150 tys. zł., pozostałą część pozostawiając na stworzenie projektu.

Gdy radni dyskutowali na temat budżetu na rok 2020, radny Grodecki wniósł pod obrady poprawkę, by w budżecie zaplanować kwotę 230 tys. zł na inwestycję związaną z parkingiem przy TOP 54. Usłyszał, że należy poczekać co najmniej do maja, by dać czas miastu na stworzenie dokumentacji związanej z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i koncepcją architektoniczną.

Wypatrywali dotacji
Na początku 2020 roku radni ZP wyszli więc z nowym pomysłem. Henryk Grodecki wraz z klubowym kolegą w radzie miasta, Markiem Dzyrem skierowali pismo do prezydenta miasta, dając pod rozwagę możliwość przystąpienia do programu pilotażowego, jaki ogłosiło ministerstwo sportu. Pojawiła się możliwość pozyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji związanej z boiskami sportowymi. Program znalazł uznanie w oczach władz miasta, z tym że budowa parkingu była tylko niewielkim jego element. Zakładał on bowiem głównie budowę zadaszeń na już istniejących obiektach, lub budowy całych boisk zadaszonych.

Parking stał się tylko dodatkiem w całym projekcie, ale radni co chwilę, widząc, że zabezpieczone w budżecie na inwestycję na TOP 54 środki  maleją, dopytywali o jej postępy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PENiS
PENiS 14.01.2021, 11:09
Ministerstwo Sportu już dało 10 baniek na nowy stadion. Gdzie jest stadion ja się pytam? Aha, nie ma? No to więcej kasy Ministerstwo Sportu nie da bo wszystko przepier.... icie na "projekty". Pozdrawiam, Promotor Edukacji Narodowej i Sportu (PENiS).
Andrzejtop
Andrzejtop 14.01.2021, 10:18
Warto zaznaczyć, że w 2019 to członkowie obecnej władzy były przeciwko tej budowy na czele razem z Panem Michalczukiem ojcem sukcesu wszystkich bialskich sportowców. Może zamiast utrzymywanie bialskich nieudaczników od rozdawania pałączków na stanowiskach w miejskich spółkach warto zacząć inwestować w miasto bo przecież „łączy nas Biała Podlaska”

Pozostałe