Międzyrzec Podlaski: Potrzebne osocze ozdrowieńców dla Urszuli Daniluk

  • 14.01.2021, 14:23
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Potrzebne osocze ozdrowieńców dla Urszuli Daniluk
Urszula Daniluk, pracownica Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, zachorowała na Covid-19 i obecnie przebywa w ciężkim stanie w bialskim szpitalu. Potrzebne jest osocze ozdrowieńców, które pomoże pani Urszuli wrócić do zdrowia.

Apel o oddawanie osocza przez ozdrowieńców wystosował Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Potrzebne jest pracownicy ośrodka kultury - Urszuli Daniluk. Kobieta zachorowała na Covid-19 i przebywa obecnie w ciężkim stanie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, jest podłączona do respiratora. Dlatego każdy, kto może wesprzeć panią Urszulę w walce z chorobą proszony jest o oddawanie osocza krwi na rzecz kobiety. Przypomnijmy, że osocze mogą oddawać ozdrowieńcy w wieku 18-60 lat, bez chorób przewlekłych. Nie mogą tego zrobić osoby, które same przyjęły osocze w okresie ostatniego półrocza.

Osocze można oddać w bialskim oddziale terenowym RCKiK przy ul. Terebelskiej 57/65 tel. 83-345 06 79, 731 751 051
Rejestracja dawców: poniedziałek - piątek 7:00-12:00
Rejestracja dawców do poboru osocza metodą plazmaferezy w godzinach 7.00 - 11.00

Przy oddawaniu osocza należy zaznaczyć, że jest ono „dla Urszuli Daniluk”.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe