Powiat parczewski: Nawet sceptycy zmienili zdanie

  • 15.01.2021, 15:39
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Nawet sceptycy zmienili zdanie SPZOZ w Parczewie
W poniedziałek, 4 stycznia w parczewskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Chętnych do przyjęcia pierwszej dawki było tak wielu, że partię szczepionek, która miała wystarczyć na tydzień wykorzystano w dwa dni.

Spośród około 350 osobowej załogi szpitala chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19 zadeklarowało pierwotnie 120 osób. Dyrektor lecznicy zamówił więc 180 dawek szczepionki. Niewykorzystane miały zostać przeznaczone dla pracowników aptek, Domu Pomocy Społecznej oraz innych placówek medycznych.

- Pierwszego dnia planowaliśmy zaszczepić 40 osób, ale chętnych było tak wielu, że zaszczepiliśmy aż 90. Co więcej, po tym dniu zapisało się 60 kolejnych osób, które wcześniej były niezdecydowane lub sceptycznie podchodziły do tematu. Najwyraźniej zaczęła działać ludzka świadomość, że skoro jedni zaszczepili się i nic im nie jest, to ja też mogę – relacjonował Janusz Hordejuk, dyrektor SP ZOZ w Parczewie.

Dyrektor zaszczepił się jako pierwszy, aby dać przykład pracownikom i mieszkańcom powiatu. Ze względu na fakt, że w ciągu dwóch dni wykorzystano całą partię szczepionki, 7 i 8 stycznia szczepienia się nie odbywały. Zostały wznowione w poniedziałek, 11 stycznia, po otrzymaniu kolejnej partii 420 dawek. - Teraz będziemy szczepili pracowników pozostałych jednostek świadczących usługi medyczne w naszym powiecie – dodaje dyrektor szpitala. Jeszcze do czwartku, 14 stycznia możliwość zaszczepienia mają wszyscy zakwalifikowani do grupy – zero, czyli medycy i pracownicy służby zdrowia. 15 stycznia rozpocznie się rejestracja chętnych z kolejnej grupy, do której zostali zakwalifikowani seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. W dalszej kolejności szczepić się będą mogli wszyscy pozostali. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe