Biała Podlaska: Czekają na ekspertyzę biegłych

  • 16.01.2021, 09:51 (aktualizacja 17.01.2021, 12:08)
  • (el)
Biała Podlaska: Czekają na ekspertyzę biegłych pexels.com
Najprawdopodobniej do maja przyjdzie poczekać na kluczową opinię biegłych w sprawie incydentu w bialskim szpitalu. Przypomnijmy, że w lutym 2019 roku podczas zabiegu zaszyto tam pacjentce chustę w brzuchu. 

O sprawie napisaliśmy w wydaniu 20/2019 Słowa. Po naszej publikacji postępowanie wszczęła bialska prokuratura. Mimo, że pokrzywdzona nie złożyła zawiadomienia, śledczy z urzędu zajęli się sprawą. Mieli wyjaśnić, czy w wyniku pozostawienia w ciele pacjentki chusty chirurgicznej nie doszło do rozstroju jej zdrowia. W tym celu zabezpieczono m.in. dokumentację lekarską oraz powołano specjalistów do wydania opinii sądowo-lekarskiej. 

By wydobyć chustę, kobieta trzy tygodnie po pierwszym zabiegu musiała być operowana przez inny zespół specjalistów. Bezpośrednio po informacji o ponownej hospitalizacji pacjentki, dyrektor placówki powołał czteroosobowy zespół ekspertów, którego zadaniem było wyjaśnienie tego zdarzenia. Bezpośrednią odpowiedzialnością za zaniedbanie obarczono asystującą przy zabiegu instrumentariuszkę, którą dyscyplinarnie zwolniono z pracy. Pielęgniarka dostała naganę, a lekarz upomnienie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
7ażniak
7ażniak 16.01.2021, 13:22
Kur7a kur7ie łba nie ur7ie.

Pozostałe