Powiat łosicki: Samorządy odbudują drogi i zrobią remonty 

  • 18.01.2021, 10:45
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Samorządy odbudują drogi i zrobią remonty 
8 mln zł trafi do gmin powiatu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze pozwolą na przebudowę dróg, termomodernizację budynków oraz zakup sprzętu drogowego. Inwestycje zostaną zrealizowane w gminie Huszlew i Stara Kornica, skorzystać ma również Zarząd Dróg Powiatowych.

Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie odbudowa trasy Zienie-Kobylany na odcinku Zienie i Bachorza w gminie Huszlew. Plany obejmują likwidację przełomów drogowych, remont przepustów, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, poboczy i zjazdów, profilowanie i oczyszczenie rowów a także ustawienie nowego oznakowania pionowego. Na wszystko potrzeba będzie 1 184 526 zł, dofinansowanie z RFIL to 1 mln zł.

Odbudowa drogi wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki nadaniu właściwych przechyłek na łukach poziomych, przebudowie zjazdów, utwardzeniu poboczy i poprawie oznakowania zwiększy się też komfort jazdy. 2 mln zł RFIL przekaże  przebudowę drogi Walim-Dubicze-Wólka Nosowska – gr woj. (Nosów), której całkowity koszt oszacowano na 2,8 mln zł. Natomiast odbudowa drogi Huszlew-Makarówka-Wygnanki w Huszlewie i Makarówce ma kosztować 2 937 044 zł z czego 1,5 mln zł dołoży rząd. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe