Powiat bialski: Trzy internetowe oszustwa w jeden dzień

  • 19.01.2021, 16:33
  • (pc)
Powiat bialski: Trzy internetowe oszustwa w jeden dzień
Tylko w ciągu jednego dnia bialscy policjanci otrzymali aż trzy zgłoszenia w sprawie oszustwa przez Internet. Poszkodowanych jest dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej i jeden gminy Biała Podlaska.

Do wszystkich zdarzeń doszło 18 stycznia. Pierwszą z poszkodowanych jest mieszkanka Białej Podlaskiej. Ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym, a następnie podszywając się pod poszkodowaną próbował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 500 zł członka jej rodziny Internetowy włamywacz wysyłał do niego wiadomości z prośbą o przelanie przy pomocy płatności Blik lub przelewem wskazanej kwoty. Na szczęście adresat wiadomości nie dał się oszukać. Bialczanka zaś zgłosiła sprawę na policję.

W drugim przypadku, również poszkodowany został mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został oszukany na internetowej aukcji, gdzie wystawiał wirtualne przedmioty w grach. Nieznany sprawca wysłał mu fałszywe potwierdzenie przelewu, jednak pieniądze za wysłany przedmiot nie trafiły na konto poszkodowanego. W ten sposób stracił 850 złotych.

Z kolei trzeci przypadek, to włamanie na konto na portalu społecznościowym mieszkańca gminy Biała Podlaska.  Nieznany sprawca dokonał przejęcia konta komunikatora należącego do poszkodowanego, a następnie rozsyłał wiadomości z prośbą o pożyczkę. W wyniku tego działania mieszkanka gminy Rossosz przekazała kod BLIK, który został wykorzystany do wypłaty środków pieniężnych w kwocie ponad 500 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe