Powiat bialski: Który z radnych się zaszczepił?

  • 20.01.2021, 08:57
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Który z radnych się zaszczepił? Adam Trochimiuk/Archiwum
Wiceprzewodniczący rady powiatu, Tomasz Bylina podczas sesji poprosił o informację, czy ktoś z członków zarządu powiatu skorzystał już ze szczepień przeciw Covid – 19. – Jakiś czas temu zostaliśmy poinformowani mailowo i sms-ami, o takiej możliwości – argumentował swoje zainteresowanie. - Przedstawiciele PiS-u liczyli zapewne, że otrzymując potwierdzenie szczepień przez przedstawicieli powiatu, doprowadzą do destabilizacji lokalnej sytuacji politycznej - odpowiada Daniel Dargan, również wiceprzewodniczący rady powiatu z klubu Porozumienie Samorzadowe.

Radny Tomasz Bylina (PiS) przyznał, że informacja podana przedstawicielom władzy w powiecie została niedługo po jej przekazaniu zdementowana. – Ponieważ jednak jest burza dotycząca przypadków pozakolejkowego korzystania ze szczepień, ja chcę spytać czy starosta, skarbnik, członkowie zarządu lub nasi koledzy już taką szczepionkę dostali – tłumaczył radny.

Starosta Mariusz Filipiuk przyznał, że taka informacja do radnych rzeczywiście dotarła. – Dyrektor szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim, Marek Zawada, konsultował kwestię z NFZ. Najpierw była informacja, że radni mogą się szczepić, jednak kolejnego dnia NFZ zmienił zdanie i takie szczepienia nie są możliwe – wyjaśnia starosta. – Ja nie skorzystałem z pierwotnej oferty. Czekam na własną kolejkę. Obecnie są osoby bardziej potrzebujące i starsze.

Deklarację w sprawie szczepienia w pierwszej grupie uprawnionych złożył również członek zarządu powiatu, radny Mateusz Majewski. – Nie skorzystałem. Wychodzę z tego samego założenia co starosta, że są osoby, które bardziej tego potrzebują w pierwszej kolejności – mówił Majewski. Również Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski stwierdził, że czeka na swoją kolejkę. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe