Region: Ratujmy nasze kina, kupujmy bilety

  • 20.01.2021, 16:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Ratujmy nasze kina, kupujmy bilety www.bialapodlaska.pl Kino Merkury w Białej Podlaskiej
Kina, restauracje, hotele na razie wszystko pozostaje zamknięte z powodu rządowych obostrzeń. Część z nich potrzebuje naszego wsparcia, by przetrwać ten trudny czas. Są wśród nich dwa kina z naszego regionu, bialskie "Merkury" i radzyńskie "Oranżeria". Biorą one udział w akcji pod nazwą #WspieramyKinaPolskie, aby im pomóc możemy kupić bilet online.

W połowie marca kina straciły wszelkie źródła dochodu. Zielone światło do ponownego otwarcia dostały 6 czerwca, ale trudne czasy się nie skończyły, bo od 7 listopada kina znowu pozostają zamknięte. Do kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo, na pewno jednak do końca stycznia.

Wśród nich znalazły się dwa kina z naszego regionu - "Merkury" w Białej Podlaskiej i "Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim. To w nich odbywają się cykliczne imprezy, koncerty, festiwale czy tematyczne spotkania i gorące dyskusje na temat filmu czy ogólnie sztuki. Od lat są też miejscem, gdzie żyje także regionalna kultura, gdzie wielu z nas chodziła na klasowe seanse czy pierwsze randki.

Na razie jednak nie uda nam się usiąść w wygodnych fotelach przed dużym ekranem. Możemy jednak wspomóc te miejsca, dołączając do akcji pod nazwą "#WspieramyKinaPolskie". Co należy zrobić? Wystarczy, że nabędziemy otwarty bilet elektroniczny. - Kup bilety już teraz, a wykorzystasz je w dowolnym momencie. Bezterminowe e-bilety to dla kina doraźne wsparcie finansowe, a dla Ciebie obietnica kolejnego wypadu na film – korzystają wszyscy! - zachęcają organizatorzy.

Zakupu można dokonać poprzez stronę internetową www.wspieramy-kina.pl. Na podanej stronie można znaleźć mapkę ze wszystkimi instytucjami objętymi akcją oraz szczegółowe zasady akcji. Do tej pory udało się dzięki inicjatywie sprzedać bilety o łącznej wartości ponad 205 tys. złotych. Bilet do kina Merkury można kupić za 16 zł, do kina Oranżeria - za 14 zł. Pieniądze te pomogą przetrwać miejscom z wyjątkową atmosferą, podsycającą emocje płynące z ekranu.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolarz
Kolarz 22.01.2021, 12:02
Po co komu kino kiedy jest TVP? Tylko o abonamencie nie zapomnijcie bo listonosz zabierze telewizor za długi.
czyt
czyt 21.01.2021, 10:14
..inie bedzie tam popcornu i clli? Kogo mam ratować, tych polskojezycznych - zniszczyli co się dało spieniężyć
Frajer
Frajer 20.01.2021, 19:26
A jeśli kino nie przetrwa, zbankrutuje, to kto zwróci za bilet?

Pozostałe