Małaszewicze: Cywilizacyjna szansa dla regionu

  • 21.01.2021, 17:15
  • Anna Chodyka
Małaszewicze: Cywilizacyjna szansa dla regionu Cargotor
Cargotor - spółka Grupy PKP Cargo uczyniła kolejny ważny krok w kierunku realizacji największej inwestycji w swojej historii - budowy Parku Logistycznego Małaszewicze. - To cywilizacyjna szansa dla regionu – podkreśla Andrzej Sokolewicz prezes Cargotoru. W Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie 30 grudnia 2020 r. Cargotor złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Jak wyjaśnia rzecznik Cargotoru Krzysztof Losz, pozwolenie będzie zapewne wydane jeszcze w tym kwartale. Dokument pozwoli na rozpoczęcie procedury przetargowej, która wyłoni wykonawcę Parku Logistycznego Małaszewicze (lub wykonawców, jeśli okaże się, że przetarg wygra konsorcjum złożone z kilku firm budowlanych). - Takie konsorcja zapewne powstaną, gdyż na rynku jest wiele średnich przedsiębiorstw budowlanych, które samodzielnie nie są w stanie sprostać takiemu zadaniu, ale w grupie mogą sobie poradzić – zauważa Krzysztof Losz.

Informuje też, że w tej chwili Cargotor gromadzi dokumentację niezbędną do ogłoszenia przetargu, chodzi np. o specyfikację istotnych warunków zamówienia, aby gdy tylko Urząd Wojewódzki wyda pozwolenie na budowę, natychmiast zostanie ogłoszony przetarg. Sam przetarg będzie złożonym procesem ze względu na rozmiar i wartość inwestycji, która szacowana jest na 3 mld zł. Harmonogram opracowany przez Cargotor zakłada, że w 2022 roku będą mogły rozpocząć się właściwe prace budowlane, po rozstrzygnięciu postępowania i podpisaniu umowy z  wykonawcą. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe