Powiat bialski: Awantura na sesji: „Marian zamknij się już!” 

  • 22.01.2021, 09:00
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Awantura na sesji: „Marian zamknij się już!” 
Wystąpienie radnego Marka Sulimy (PSL) zakończyło się ostrą wymianą zdań. Radny Marian Tomkowicz (PiS) usłyszał, że ma się zamknąć, a wicestarosta potraktowany został cytatem: „Skończ waść, wstydu oszczędź”.

Radny Marek Sulima łączył się z obradami rady powiatu bialskiego, prowadzonymi online, zza granicy. Od kilku miesięcy tam właśnie pracuje. Zostawił swoje gospodarstwo i dorobek życia, by jak podkreśla, zapewnić byt rodzinie.

– Mam nadzieję, że kiedyś minie to dziadostwo. Mam nadzieję, że będę tym przysłowiowym wrzodem dla tego kraju, bo nie mogę pracować tu na swoim gospodarstwie, tylko za granicą na PKB innego kraju – mówił w internetowym łączeniu radny Marek Sulima. Wyraził też zadowolenie z tego, jak władze powiatu prowadzą samorząd. – Cieszę się, że uczciwie, bo widać ile się w tym kraju kradnie – mówił radny.

Na jego wypowiedź zareagował wicestarosta Janusz Skólimowski (PiS). – Mam uwagę do przewodniczącego rady, by reagował, gdy padają słowa obraźliwe. Nie można pozwalać na dawanie upustu emocjom – sygnalizował wicestarosta.

Przestańcie być obłudni

- Każdy z radnych odpowiada za swoje słowa. Sesje są transmitowane i dostępne dla opinii publicznej. Ja nie będę cenzorem. Każdy radny ma swój sposób ekspresji – stwierdził przewodniczący rady, Mariusz Kiczyński.

Radny Marek Sulima postanowił natomiast odnieść się do apelu wicestarosty: – Janusz, już dawno miałem to powiedzieć: „Skończ waść, wstydu oszczędź”. Żenująca jest ta twoja obrona tego całego syfu, który w tej Polsce jest.

Na te słowa zareagował radny Marian Tomkowicz. – Panie przewodniczący, powinien pan przerwać tę wypowiedź – przerwał wywód Marka Sulimy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe