Janów Podlaski: Stadnina z dużym dofinansowaniem

  • 22.01.2021, 14:27
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Janów Podlaski: Stadnina z dużym dofinansowaniem
Janowska stadnina koni została dokapitalizowana. Na jej konto trafiło ponad 7 milionów złotych, które mają być przeznaczone na inwestycje rozwojowe, „niezbędne do dalszego, niezakłóconego funkcjonowania spółki”, jak informuje KOWR.

Na konto Stadniny Koni w Janowie Podlaskim trafiła pokaźna suma 7 mln 400 tys. złotych. Pomysł dofinansowania państwowej stadniny przewijał się już od końca 2019 roku, kiedy na sejmowej komisji finansów wniosek złożył ówczesny wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Wtedy mówiło się o kwocie 5 mln złotych. Wniosek jednak przepadł.

Przypomnijmy, że później również Marek Gawlik, który prezesem janowskiej stadniny był zaledwie przez 5 miesięcy (od kwietnia do września 2020 roku) kilkukrotnie ubiegał się o dokapitalizowanie spółki. Brak odzewu ze strony rządu miał być jednym z powodów jego rezygnacji z funkcji szefa stadniny. Po nim, we wrześniu 2020 roku rządy w janowskiej spółce objął Lucjan Cichosz, były poseł i senator Prawa i Sprawiedliwości, ministerstwo i podległy mu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w końcu przychyliły się do pomysłu dofinansowania stadniny. I to pokaźną kwotą.

 - Stadnina Koni w Janowie Podlaskim została dokapitalizowana kwotą 7 400 000,00 złotych. Dokapitalizowanie dokonane zostało na wniosek zarządu spółki i ma charakter celowy. Środki finansowe pochodzące z dokapitalizowania przeznaczone zostaną tylko i wyłącznie na inwestycje rozwojowe, niezbędne do dalszego, niezakłóconego funkcjonowania stadniny. Podstawowe założenia inwestycyjne poddane zostały weryfikacji w Teście Prywatnego Inwestora, natomiast szczegółowy plan inwestycyjny będzie realizowany przez zarząd SK Janów Podlaski – informuje Wojciech Adamczyk, rzecznik prasowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który sprawuje kontrolę nad stadniną.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lorneta z meduzą
Lorneta z meduzą 22.01.2021, 15:54
Tak się robi biznes według PiSiorów...Trzeba ciągle dokładać i podnosić frajerstwu podatki.

Pozostałe