Powiat łosicki: Skromny budżet powiatu 

  • 22.01.2021, 15:33
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Skromny budżet powiatu 
Budowa chodników w Serpelicach i Próchenkach, remonty i przebudowa dróg w Biernatach, Łepkach, Klimach oraz Zabużu i Hołowczycach – to główne plany inwestycyjne na ten rok wynikające z uchwalonego na ostatniej sesji budżetu powiatu. Samorząd na ten cel zaplanował ponad 2,3 mln zł, jednak tylko niewiele ponad 650 tys. zł to pieniądze pochodzące z kasy powiatu, reszta ma być sfinansowana z dotacji.

Tegoroczne dochody mają wynieść ponad 38,6 mln zł z tego wpływy bieżące ponad 37,4 mln zł, a majątkowe ponad 1,1 mln. Zaplanowane wydatki są o blisko 1,1 mln wyższe od dochodów i wyniosą 39,7 mln zł. Powstały deficyt zostanie sfinansowany przychodami jednostek samorządu terytorialnego z niewykorzystanych pieniędzy na rachunku bieżącym budżetu oraz zgromadzonymi przez powiat wolnymi środkami. Na spłatę zaciągniętych kredytów zabezpieczono 770 tys. zł. Tak skonstruowany budżet radni przyjęto jednogłośnie podczas ostatniej sesji rady powiatu. 

W budżecie utworzono też rezerwę ogólną w wysokości 95 tys. zł, rezerwę celową wynikającą z ustawy o zarządzaniu kryzysowym w wysokości 62 tys. zł, zabezpieczono także ponad 413 tys. zł na odprawy dla pracowników powiatu. Ponadto rada upoważniła zarząd do zaciągania kredytów na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetowego w kwocie 2 mln zł, a także dokonywania zmian w planie wydatków na uposażenia i wynagrodzenia wynikające ze stosunku pracy. Zarząd może też zaciągać zobowiązania z tytułu umów, których realizacja w latach kolejnych będzie niezbędna dla zapewnienia ciągłości działania powiatu.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe