Powiat radzyński: Kąkolewnica wybrała innych partnerów

  • 22.01.2021, 15:38
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Kąkolewnica wybrała innych partnerów
Miasto Radzyń Podlaski i sześć gmin powiatu radzyńskiego podpisało list intencyjny w sprawie prac nad Ponadlokalną Strategią Rozwoju dla obszaru miasta i gmin. W przedsięwzięcie włączyły się niemal wszystkie samorządy powiatu radzyńskiego. Na liście sygnatariuszy nie ma jedynie gminy Kąkolewnica. Ta wybrała inną drogę.

Porozumienie ma zapewnić zrównoważony rozwój społeczno – gospodarczy. Gminy Wohyń, Ulan – Majorat, Komarówka Podlaska, Borki, Radzyń Podlaski i Czemierniki chcą realizować wspólne cele, dzięki wsparciu środków płynących z programów polityki spójności w perspektywie finansowej UE na lata 2021 – 2027.

Strategia, którą wspólnie opracują, ma obejmować lata 2021- 27 z perspektywą do 2035 roku. Samorządy mają zidentyfikować wspólne cele, zobowiązują się podejmować partnerskie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i promować te przedsięwzięcia.

Szczegółowe zasady i harmonogram współpracy między samorządami regulować mają odrębne umowy. Natomiast na czas określenia szczegółowych zasad współpracy, miasto Radzyń Podlaski będzie koordynować działania wynikające z podpisanego dokumentu.

Upublicznienie dokumentu spotkało się od razu z pytaniami, czemu wśród sygnatariuszy nie ma gminy Kąkolewnica. Pytał o to chociażby były wójt tej gminy – Zbigniew Ładny. Zainteresowanie brakiem gminy Kąkolewnica wyraził też radny powiatowy Jakub Jakubowski: - Tylko Kąkolewnicy brakuje? Anna Mróz, Kąkolewnica pisze własną strategię, z kimś innym czy wcale? – wystosowywał w facebookowym komentarzu pod zamieszczonym na profilu wójta Bork porozumieniem, radny Jakubowski.

Anna Mróz nie kryje zdziwienia nagłym zainteresowaniem gminą Kąkolewnica. – Już rok temu proponowaliśmy zawarcie takiego porozumienia samorządom radzyńskim. Wówczas nie uzyskaliśmy zainteresowanie inicjatywą, m.in. ze strony miasta Radzyń Podlaski. Rozumiejąc szanse, jakie gminie daje wejście w takie porozumienie skorzystaliśmy z oferty samorządów z powiatów bialskiego i łukowskiego. To gminy, które sąsiadują z Kąkolewnicą, więc możemy podejmować dużo znaczących dla terenu inicjatyw – mówi Anna Mróz. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
🍌
🍌 23.01.2021, 20:20
Ojej pokochała sąsiednie gminy i powiaty toż to tam poszło tyle dzieci do szkoły ucieka tak cudownej gminy sama 🤔
Haha
Haha 23.01.2021, 19:55
wiele mieszkańców ostatnio z chęcią zmieniło by gminę na inną,a tu proszę zmienimy powiat
Ciemny
Ciemny 23.01.2021, 16:09
Bo teraz w Kąkolewnica nic się nie liczy jest inna do łukowskiej gminy szuka wejścia to chce rodzicom życie umilić bo tam dzieci do szkoły chodzą sąsiedztwie
Kusy
Kusy 22.01.2021, 22:27
Nikt nie komentuje. Brak wam odwagi niespełnieni ujadacze 😂😂😂
lolek
lolek 23.01.2021, 19:52
może się wypowiesz kusy na temat sądu który był wam nie przychylny ostatnio i przegrana sprawa jest ,to umieśććie na stronie gminnej będzie co ujadać
Wieśniak
Wieśniak 23.01.2021, 19:09
Szkoda gadać i pisać
Mieszczuch
Mieszczuch 22.01.2021, 22:33
Co mnie jakieś pierdziszewo interesuje? Jak dla mnie, to możecie Kąkolewnicę razem z Wohyniem, Komarówką a nawet Żulinkami przeorać i zasadzić sosnowym młodnikiem.

Pozostałe