Gmina Drelów: Powstaje szkolne superlaboratorium

  • 23.01.2021, 10:59
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Powstaje szkolne superlaboratorium
W szkole w Szóstce, placówce, która po raz kolejny została finalistą konkursów organizowanych przez firmę Śnieżka, powstaje nowoczesna pracownia biologiczno-chemiczna. Laboratorium jest nagrodą za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie.

Właśnie ruszyły prace nad stworzeniem jednego z 3 najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce. Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Szóstce w listopadzie ubiegłego roku wygrała ogólnopolski konkurs dla szkół pod hasłem „Koloratorium. Kolorowe Laboratoria”, zorganizowany przez FFiL Śnieżka SA.

Główną nagrodą jest remont i wyposażenie sali w sprzęt laboratoryjny o wartości 30 tys. zł, z którego będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele. - Wygrana wymagała pracy nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz nasza szkoła zdobyła wartościową nagrodę na szczeblu ogólnopolskim - podkreśla Małgorzata Celińska, dyrektor SP w Szóstce. 

Przypomnijmy, że placówka ma za sobą wygraną w jednym z poprzednich konkursów Śnieżki z 2017 r., czego efektem jest pełnowymiarowe boisko sportowe. Tym razem szkoła walczyła o nową pracownię, która pozwoli wzbogacić proces edukacyjny. 

- Zadanie finałowe polegało na stworzeniu filmiku promującego grę planszową i to właśnie filmik przesądził o naszej wygranej - przybliża poszczególne etapy zmagań konkursowych Bożena Sławińska, nauczyciel matematyki i główny koordynator konkursu. W tym samym konkursie jedną z głównym nagród indywidualnych wygrał uczeń szkoły Miłosz Borkowicz zgarniając nowoczesny iPad.

Na potrzeby konkursowe powstał film, za którego reżyserię odpowiada nauczyciel języka angielskiego Małgorzata Grudzińska. -  W filmie wykorzystaliśmy własną, autorską muzykę i stworzyliśmy barwną, pracochłonną scenografię. Uroku całości dodali jednak nasi młodzi aktorzy. Myślę, że to oni skradli serca komisji konkursowej - wyjaśnia pedagog. Nagranie można obejrzeć na kanale YouTube wpisując hasło: „Znajdź Stworka. Uratuj Miasto. Wejdź do gry”. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe