Gmina Milanów: Minął rok pełen atrakcji

  • 23.01.2021, 11:05
  • (TWA)
Gmina Milanów: Minął rok pełen atrakcji Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa
Ponad 42 tys. zł w ubiegłym roku pozyskało Stowarzyszenie Cichosz na rozwój swojej miejscowości. Za te pieniądze zorganizowało warsztaty, turnieje, spotkania, a także akcje porządkowe, wycieczki rekreacyjne i wiele innych wydarzeń.

Stowarzyszenie działa od trzech lat. Nie sposób wyliczyć wszystkiego, co w tym czasie zorganizowało dla lokalnej społeczności. Ubiegły rok także obfitował w różnego rodzaju wydarzenia.

- Staramy się przeciwdziałać wszelkim formom wykluczenia społecznego i ograniczać jego skutki poprzez integrację społeczności lokalnej, organizowanie wolontariatu, a także działalność charytatywną, oświatową i kulturalną oraz wszelkie inicjatywy na rzecz ochrony zdrowia, pomocy społecznej i osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Konrad Dąbrowski ze stowarzyszenia Cichosz.

W styczniu stowarzyszenie zorganizowało warsztaty kulinarne dla mieszkanek sołectwa z kuchni indyjskiej, w marcu zaś dzień kobiet. W czerwcu odbyły się sprzątanie lasów i skromny dzień dziecka. Wznowiono też prace związane z zagospodarowaniem placu po byłym SKR. W lipcu była wycieczka rowerowa szlakiem bociana i żurawia, a we wrześniu bawiono na międzysąsiedzkim pikniku. 

Październik upłynął pod znakiem II edycji projektu „Kultura drogą do niepodległości”, występów wokalnych oraz teatralnych. Zawiązał się amatorski zespół śpiewaczy. Dla dzieci przeprowadzono warsztaty literacko-plastyczne. Odbyły się wieczorki poetyckie oraz premiera sztuki teatralnej w wykonaniu nieformalnej grupy. Już wiadomo, że planuje ona kolejne przedstawienia, a działać będzie przy stowarzyszeniu Cichosz.

Niestety nie udało się zorganizować hucznego otwarcia placu po dawnym SKR, ale członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że ten rok będzie łaskawszy. - Jeżeli czujecie w sobie moc do działania, chcecie aktywnie spędzać wolny czas i zrobić coś fajnego dla lokalnej społeczności to zapraszamy do współpracy w naszym stowarzyszeniu. Realizujmy wspólnie kolejne ciekawe projekty oraz inicjatywy - zaznacza Dąbrowski. 

Jak można pomóc?

Wesprzeć działalność stowarzyszenia można poprzez wpłacenie cegiełki na numer konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 w BNP Paribas Bank S.A. Wpłacając pieniądze koniecznie należy dodać dopisek „Działania statutowe”. 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe