Gmina Łomazy: Nagraj filmik z kolędą

  • 24.01.2021, 11:11
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Łomazy: Nagraj filmik z kolędą Archiwum/Paulina Chodyka-Łukaszuk/Zdjęcie poglądowe
Święta już dawno za nami, ale któż zabroni podtrzymywać tę niezwykłą i magiczną bożonarodzeniową atmosferę jeszcze przez dłuższy czas? Świetnie nadają się do tego właśnie przeglądy kolęd i pastorałek. W naszym regionie dbają o ich organizację ośrodki kultury i biblioteki, które co rusz wymyślają nowe konkursy muzyczne. 

Tym razem ze swoją propozycją wychodzą Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach. Obie instytucje przygotowały konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem „Śpiewajmy Dziecinie”.

Celem rywalizacji jest kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia, poszukiwanie młodych talentów, integracja młodego środowiska oraz rozbudzanie zainteresowań muzycznych w mieszkańcach. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, a zmagania będą podzielone na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3; klasy 4-6 oraz klasy 7-8 szkół podstawowych.

Zadanie konkursowe polega na nagraniu filmiku z wykonania przez siebie bożonarodzeniowej piosenki lub kolędy. Następnie należy go przesłać na Dysk Google Gminnego Ośrodka Kultury. Preferowane są stare, zapomniane kolędy i pastorałki. W każdej kategorii wiekowej może wziąć udział maksymalnie dwóch uczestników z jednej szkoły.

Czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut. Zgłoszenia trwają do 25 stycznia, a 31 stycznia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na Facebooku ośrodka kultury. Tam też można znaleźć link do wspomnianego Dysku Google, karty zgłoszeniowej i regulaminu.

Jury oceni m.in. dobór i oryginalność repertuaru oraz muzykalność i umiejętności wokalne wykonawcy. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe