Biała Podlaska: Wierzę, że z pomocą ludzi dobrej woli, uzbieram na wyjazd

  • 24.01.2021, 11:24 (aktualizacja 25.01.2021, 14:09)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Wierzę, że z pomocą ludzi dobrej woli, uzbieram na wyjazd
Jacek Skolimowski, który od sześciu lat cierpi na uraz rdzenia kręgowego, przyznaje, że w ostatnim roku jego stan znacząco się pogorszył. W wyniku choroby nie może dłużej siedzieć na wózku, chociaż wcześniej nie miał z tym problemu. Obecnie walczy o to, by zachować częściową sprawność, gdyż musi pokonywać trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Jacek Skolimowski przez 30 lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Niestety, sześć lat temu doznał urazu rdzenia kręgowego. To spowodowało niedowład nóg, a co za tym idzie poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Były nauczyciel zachorował też kilka lat temu na nowotwór oraz inne schorzenia. By funkcjonować codziennie się rehabilituje. Dowiedział się też, iż w sanatorium w Konstancinie są prowadzone terapie egzoszkieletem i innym sprzętem specjalistycznym. Dzięki nim mogłaby poprawić się jego równowaga i sprawność. Koszt pobytu w tym miejscu jest bardzo wysoki i waha się od 500 do 1000 zł dziennie. -Pieniądze na ten cel zbieram od dłuższego czasu, ale wciąż nie mam jeszcze odpowiedniej kwoty na miesięczny wyjazd – przyznaje Jacek Skolimowski. Dodaje również, że jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wsparli go wpłatami i funduszami z 1 proc. – Dzięki osobom o dobrych sercach mogłem opłacać rehabilitację i pozyskać odpowiedni sprzęt specjalistyczny. Dziękuję! – mówi mężczyzna. – Proszę o dalsze wsparcie, gdyż moje schorzenia i rehabilitacja wymagają znacznych funduszy – podkreśla. Specjalistyczny sprzęt, który znacznie ułatwia mu funkcjonowanie udało się nabyć m.in. dzięki wsparciu z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz przekazanym funduszom przez darczyńców odpisujących 1 proc.

Potrzeb jest dużo
  - Potrzeb mam bardzo dużo, ale moim głównym celem jest zebranie funduszy na profesjonalną rehabilitację w Konstancinie. Ze względu na pandemię muszę się wstrzymać z wyjazdem. W tym sanatorium jest m.in. egzoszkielet i inny specjalistyczny sprzęt, są również wyznaczone 3 godziny indywidualnych ćwiczeń. Wierzę, że z pomocą ludzi dobrej woli, uzbieram na wyjazd. Muszę też zebrać na dalszą codzienną rehabilitację, którą wykupuję prywatnie, korzystam też z rehabilitacji na NFZ , ale jest ona w ograniczonym wymiarze – dodaje Jacek Skolimowski. Przyznaje też, że w ostatnim roku jego choroba znacząco się pogłębiła. Do tego stopnia, iż musi się śpieszyć z leczeniem i specjalistyczną rehabilitacją bo coraz gorzej się czuje. - Lekarze dają mi nadzieję, że będę chodził, ale muszę się rehabilitować, by radzić sobie samodzielnie. Wcześniej potrafiłem przesiąść się do samochodu i sprawniej sobie radziłem w codziennym życiu. Teraz mi się to nie udaje – stwierdza. - Nie mogę pracować, chociażby przy komputerze, gdyż nogi niekontrolowanie zaczynają mi drżeć po dłuższym siedzeniu - wyjaśnia.

By wesprzeć Jacka Skolimowskiego można przeznaczyć 1 proc.: Nr KRS 0000270809  Skolimowski 7380  lub zrobić przelew darowizny na konto: Fundacja Avalon, rachunek 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, tytuł wpłaty: Skolimowski 7380

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maciej
Maciej 24.01.2021, 21:48
Ofsik ty debilu....... Żeby na Ciebie ktoś kiedyś nie musiał zbierać.....
Ofsik
Ofsik 24.01.2021, 21:57
Bójaj worka, frajeżyno.
Ofsik
Ofsik 24.01.2021, 12:52
Wszędzie zbiórki: w radiu zbiórka, w kościele dwie zbiórki, w "Słowie" w ch** zbiórek. Dobrze, że moja lodówka do internetu nie podłączona bo i tam byłaby zbiórka...

Pozostałe