Powiat bialski: Trudne warunki na drogach. Ponad 70 interwencji straży pożarnej

  • 26.01.2021, 09:40 (aktualizacja 26.01.2021, 16:00)
  • (pc)
Powiat bialski: Trudne warunki na drogach. Ponad 70 interwencji straży pożarnej OSP KSRG Drelów Droga 813 pomiędzy Drelowem a Zahajkami
Ostatniej doby w naszym regionie występowały intensywne opady śniegu. W nocy i dziś rano niektóre drogi w naszym powiecie nie były przejezdne. Pod ciężarem mokrego śniegu łamały się drzewa, które nierzadko lądowały na jezdni i chodnikach. Straż pożarna w ciągu ostatnich 24 godzin interweniowała ponad 70 razy. Pamiętajmy, że na wielu drogach nadal panują trudne warunki do jazdy.

Przez nasz region w ciągu ostatniej doby przeszły intensywne opady śniegu. Pokrywa śnieżna w niektórych miejscowościach powiatu wynosi ponad 30 cm. IMGW PIB wydawało ostrzeżenia pierwszego stopnia o zawiejach i zamieciach śnieżnych i oblodzeniu oraz drugiego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Wiele dróg zasypało, od wczorajszego poranka warunki panujące na drogach są niezwykle trudne. Doszło do kilkunastu kolizji na drogach naszego powiatu bialskiego.

Dodatkowo pod ciężarem mokrego śniegu łamią się drzewa, a ich konary nierzadko lądują właśnie na jezdniach czy chodnikach. - W ciągu ostatniej doby straż pożarna na terenie powiatu bialskiego interweniowała 73 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew. Strażacy usuwali z dróg i chodników - informuje mł. bryg. Mirosław Byszuk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Do interwencji wyjeżdżały jednostki PSP oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W związku ze śnieżycami występowały też przerwy w dostawie prądu. Aktualnie bez prądu jest ok. 5 tys. odbiorców. Przerwy w dostawie energii elektrycznej występują głównie w RE Biała Podlaska w gminach: Drelów, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Terespol.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe