Biała Podlaska: Głośny wypadek na Babiej Górze

  • 26.01.2021, 16:44
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Głośny wypadek na Babiej Górze fot. Grupa Podhalańska GOPR
W sobotę 16-go stycznia, około godz. 13 ratownik dyżurny grupy ratowniczej GOPR otrzymał zgłoszenie, że na Babiej Górze znajduje się 4 osoby, które, pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych, postanowiły zdobyć szczyt w strojach kąpielowych. W śnieżnej zamieci, przy temperaturze -20 stopni, szczyt szturmowała czwórka bialskich morsów. 

Tym wypadkiem żyły media przez cały tydzień. Losy kobiety, która w wstanie hipotermii z Babiej Góry trafiła prosto do szpitala w Krakowie, śledziły niemal wszystkie stacje telewizyjne. W akcji ratowniczej brało udział ponad 20 ratowników GOPR.

-  Widok był przerażający. Osoba była już bez kontaktu logicznego. W żaden sposób nie dało się z tą osobą porozumieć. Była mocno wychłodzona, miała też kredową skórę. Ręce były zaciśnięte w pół pięści i zamarznięte na kość. Nie dało się ich rozprostować. Jedyne, co mogliśmy zrobić to naciągnąć rękawice typu łapawice, mające tylko jeden palec – wyjaśnia Mateusz Świerkosz z Grupy Beskidzkiej GOPR, który do poszkodowanej dotarł jako jeden z pierwszych.

Szok dla środowiska
Janka Zimnicka, w Białej Podlaskiej znana jest przede wszystkim z własnego biznesu. Przedsiębiorcza kobieta prowadzi tu firmę komputerową, oferując innym przedsiębiorcom wsparcie teleinformatyczne. W środowisku morsów jej wypadek na Babiej Górze to szok. Niejeden mężczyzna odpuszcza tam, gdzie Janka nie czuje strachu. Jest morsem z krwi i kości. Jej przygoda z kąpielami w zimnej wodzie zaczęła się pod koniec grudnia 2018 r. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 stycznia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdziwiona
Zdziwiona 29.01.2021, 23:49
To bezmyslna kobieta.
PO
PO 27.01.2021, 21:27
Brawo redaktorom 'poczytnego"w calej okolicy pisma. Tak koniecznie chcecie wybielic zachowanie tej kobiety?Proponuje zalozyc tej Pani aureole na madra głowę.Wstyd i obciach! Nie osmieszajcie się!
Zygi Freud
Zygi Freud 26.01.2021, 18:35
Proponuję imieniem bohaterki nazwać rondo przy Terebelskiej (blisko szpitala). Rondo im. Janki Zimnickiej nie pozwoli nikomu zapomnieć o tym rozsławiającym na cały świat Białą Podlaską sportowym wyczynie bialskiej morsetki.
LBI
LBI 26.01.2021, 17:02
Macie refleks droga redakcjo... Brak innych tematów to napiszcie że sroga zima w tym roku.... Maaatko
kazik
kazik 27.01.2021, 16:46
Jaki tam splot zdarzeń, jaka głupota to choroba. Janka zabawia się kosztem podatników. Powinna zapłacić za pracę 20 ratowników i pobyt w szpitalu. Kompromituje rodzinę, znajomych i miasto w którym mieszka. Jeżeli ma taką potrzebę istnieć w mediach, to jako dzielny mors niech opublikuje swoje zdjęcia w stroju bikini.
Sam Sionek
Sam Sionek 27.01.2021, 22:34
Teraz trzeba pójść dalej i- jak Anna Samusionek- opublikować film z morsowania z gołym bobrem. Tak trzeba zrobić!

Pozostałe