Biała Podlaska: Wkrótce otwarcie Bialskiej Onkologii 

  • 28.01.2021, 08:32
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Wkrótce otwarcie Bialskiej Onkologii 
Otwarcie Bialskiej Onkologii przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej planowane jest na drugą połowę lutego. Budynek został już odebrany od wykonawcy prac budowlanych. Na ukończeniu są dostawy sprzętu medycznego. Trwa meblowanie pomieszczeń. W budynku od 28 grudnia funkcjonuje już punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Jak wyjaśnia rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Magdalena Us, przeniesienie oddziału onkologii klinicznej, oddziału hematologicznego, chemioterapii oraz poradni onkologicznej planowane jest na drugą połowę lutego tego roku. Dodaje też, że w oddziale hematologii będzie 25 łóżek (obecnie 9), zaś w oddziale onkologii klinicznej – 54 łóżka (obecnie 25). Do Bialskiej Onkologii został zakupiony m. in. rezonans magnetyczny.

- Jest on nieocenionym narzędziem w zakresie wczesnej diagnostyki onkologicznej i oceny wielu zmian ogniskowych i nowotworowych. Wartość rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń to 8 mln zł. Kupiono też mammograf cyfrowy o wartości 1,6 mln zł z możliwością wykonywania m.in. badań tomosyntezy, badań dwuenergetycznych z kontrastem, czy biopsji stereotaktycznej – informuje rzecznik bialskiego szpitala. Przekazuje również, że do pracowni endoskopowej został zakupiony najwyższej klasy sprzęt endoskopowy z funkcją skalowania obrazu do 4k. Jest to sprzęt najwyższej klasy z nowatorskimi funkcjami, takimi jak np. czerwone obrazowanie dichromatyczne przeprowadzane w celu uwidaczniania naczyń krwionośnych i lokalizacji miejsc krwawienia. Wartość sprzętu to ponad 3,5 mln zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 stycznia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe