Felieton: Jak panu nie wstyd, prezydencie?

  • 02.02.2021, 11:38
  • Piotr Pyrkosz
Felieton: Jak panu nie wstyd, prezydencie?
- Panie prezydencie, jak panu nie wstyd. Projekt stadionu obiecał pan przedstawić w kwietniu 2020 roku, czyli prawie rok temu! Ile razy przez te 10 miesięcy zmieniał pan zdanie? - pyta prezydenta Białej Podlaskiej, redaktor naczelny Słowa Podlasia, Piotr Pyrkosz.

Ze zdziwieniem obserwuję to co dzieje się wokół budowy stadionu w Białej Podlaskiej. Straszny, pamietający jeszcze lata 70-te potworek gnije w centrum miasta i roztacza wokół siebie coraz większy smród. Zachodzę w głowę, jak to możliwe, że blisko 60-tysięczne miasto nie ma zaplecza sportowego na miarę XXI wieku.

Bo to przecież nie jest żaden luksus. To jest dziś standard. Tak jak standardem są asfaltowe ulice, ronda, czy hale sportowe. Jak to jest, że dużo mniejsze miasta mają stadiony z trybunami na kilkutysięczną widownię, zapleczem, szatniami, siłowniami, basenami itd. W Białej Podlaskiej przy stadionie jest, ale tylko parking. A nasi piłkarze grają, ale w Piszczacu. Pewnie za chwilę będą grać w Łomazach, bo tam wójt Czyżewski ma dziś stadionik jak nowy. Tymczasem prezydent Litwiniuk kluczy, lawiruje, unika. A przyparty do muru kąsa. Jak szczur.

Panie prezydencie jak panu nie wstyd. Projekt stadionu obiecał pan przedstawić w kwietniu 2020 roku, czyli prawie rok temu! Ile razy od tamtego czasu zmieniał pan zdanie i przesuwał termin? Jak pan w ogóle śmie zarzucać kłamstwo dziennikarzom, gdy pytają czy przedstawiona wreszcie wersja stadionu jest już ostateczną? Stadionu dla miasta dumnego z 50-letniej historii Akademii Wychowania Fizycznego i jej absolwentów. Miasta ze szkołą trenerów PZPN, gdzie zdobywa się światowe szlify. Miasta, gdzie młodzież garnie się do gry jak nigdzie, a Akademia Piłkarska TOP 54 wychowuje przyszłych reprezentantów Polski. 

Na konferencji powiedział pan, że to "imponujące rysunki" stadionu. Publikujemy dwa, niech Czytelnicy sami je ocenią. Ja spodziewałem się, że po 10 miesiącach prac nad koncepcją przedstawi pan taki projekt stadionu, że klękajcie narody. Ale nie pokusił się pan nawet  o wizualizację komputerową. Pokazał pan rysunki i obraził tych, którzy chcieli pana na konferencji zapytać, czy to ostateczny projekt, czy jeszcze się coś zmieni? 

 

Piotr Pyrkosz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Inżynier Politechnika Lubelska
Inżynier Politechnika Lubelska 06.02.2021, 19:44
ZA TAKI RYSUNEK NA STUDIACH TO TYLKO 3 Z WIELKA ŁASKĄ.
CO SIE DZIEJE?
Desperat
Desperat 07.02.2021, 13:28
To tylko atrapa projektu przecież, nie ma czym się egzaltować.
MW
MW 05.02.2021, 19:42
W Warszawie Trzaskowski męczy się z "Czajką" a w Białej Podlaskiej Litwiniuk ze stadionem ale nie bardzo mnie to dziwi bo wiadomo z jakiego ugrupowania politycznego obaj pochodzą.Tylko piłkarzy żal
kibic
kibic 03.02.2021, 15:17
takie są efekty głosowania na PO !!!
Meloman
Meloman 03.02.2021, 17:03
Raczej na dzbanów.
Burak
Burak 02.02.2021, 13:04
1. Formacja POlityczna Pana Prezydenta nawet złodziejstwa się nie wstydzi, a podobno "kraść to wstyd".
2. Wolałbym teatr zamiast stadionu. Zarówno "w gałę", jak i na scenie i tak nie ma komu grać a w teatrze przynajmniej kultura wysoka...
3. Nie czarujmy się, Biała Podlaska to obecnie zaścianek Międzyrzeca Podlaskiego.Gdyby nie historia województwa bialskopodlaskiego NIGDY nie byłaby miastem na prawach powiatu, nie powinna nim być, jak Ciechanów.
4. Pan Prezydent, prowadząc "historyczna ofensywę inwestycyjną", jest tak bardzo zapracowanym człowiekiem, że nie ma czasu na refleksje, ledwie wygospodarował chwilkę na pokazanie ambitnego planu stadionu. Żeby chociaż ministerstwo dotacji nie cofnęło...

Pozostałe