Odmrażają handel, a co z nauką zdalną?

  • 02.02.2021, 14:30
  • Anna Chodyka
Odmrażają handel, a co z nauką zdalną?
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zrealizowano dotychczas 3390 szczepień (stan na 01.02.2021r. godz. 8.30), w tym drugą dawkę z gr. „0" otrzymało 651 osób. Od 1 lutego zniesiono kilka obostrzeń, m.in. nie będzie już w sklepach godzin dla seniorów. Co jednak z edukacją dla reszty uczniów? I jaki wpływ ma nauka online na dzieci i młodzież?

W poniedziałek dotarła kolejna partia szczepionek. - W obszarze COVID-19 bialskiego szpitala hospitalizowane są 92 osoby z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze jest 117 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Pięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – informuje rzecznik WSzS, Magdalena Us.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w zeszłym tygodniu, że od 1 lutego zostają zniesione niektóre obostrzenia. Ogłosił otwarcie galerii handlowych, muzeów i galerii sztuk.

Seniorzy po szczepieniach i bez godzin w sklepach
Zniósł też godziny dla seniorów w sklepach i aptekach, które obowiązywały od godz. 10 do 12.  Dodał, że za dwa tygodnie będą podejmowane kolejne decyzje dotyczące pozostałych obostrzeń. – Na ten moment reżim sanitarny oznacza jedną osobę na 15 metrów kwadratowych powierzchni placówek – wyjaśnił minister Niedzielski.

W terenie trwają szczepienia. - W sumie będzie zaszczepionych 70 proc. mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kozuli czyli wszystkie osoby, które się na to zgodziły. Jesteśmy po pierwszej turze szczepień. W sumie zaszczepionych zostało 138 osób. Wśród zaszczepionych mieszkańców nie było objawów poszczepiennych -mówi dyrektor  DPS Kozula Anna Skerczyńska. Dodaje, że szczepienie w bardzo sprawny sposób przeprowadzili pracownicy SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.  - Seniorzy są bardzo zadowoleni, że mogli się zaszczepić, gdyż wiedzą, że jest to potrzebne  dla ich ochrony zdrowia – podsumowuje dyrektor Anna Skerczyńska.

Jak na uczniów wpływa nauka zdalna?
- Nauczanie zdalne, mimo starań nauczycieli, nie jest równe nauczaniu stacjonarnemu. Od marca ruszyliśmy z nauczaniem zdalnym i kontakt z młodzieżą był intensywny i systematyczny, tak jest dotychczas. Mamy zasadę żeby nie przeciążać młodzieży. Niemniej umówiliśmy się z nauczycielami, że dla zdrowia psychicznego naszych uczniów, będziemy podtrzymywać kontakt poprzez różne komunikatory. Uczniowie mają poprzez kamery i mikrofony mieć namiastkę tradycyjnych relacji z nauczycielem. Pedagodzy starają się regularnie organizować też konkursy i inne ciekawe inicjatywy mające zainteresować młodzież edukacją. Z pewnością byłoby dobrze żeby maturzyści wrócili do nauki stacjonarnej żeby można było przeprowadzić próbne sprawdziany – mówi Elżbieta Zaremba dyrektor LO akademickiego przy PSW im. Jana Pawła II. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe