Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:33
Reklama
Reklama

Praca w IT? Tylko w Lublinie

Lublin to miasto, które promuje swoje wielokulturowe dziedzictwo, organizując różnego rodzaju festiwale. Zwiedzić tam możemy Zamek Lubelski, Ogród Saski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Lublin ma jednak również swoją nowoczesną twarz, w której doskonale odnajdą się pracownicy branży IT.
Praca w IT? Tylko w Lublinie

Autor: pixabay.com

 

Fot. Ewa Urban / pixabay.com

Lublin – miasto nowych technologii

Położony na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, Lublin jest największym i najgęściej zaludnionym miastem we wschodniej Polsce. Osoby, które kończą tu studia, chętnie zostają w Lublinie, podejmują pracę, zakładają rodziny. Dzieje się tak, ponieważ jest to miasto przyjazne do życia, wygodne, które – oprócz swojej historii i kultury – ma dużo do zaoferowania także specjalistom z branży IT.

Od 2004 roku Lublin intensywnie wykorzystuje środki unijne, przeprowadzając liczne inwestycje. Dzięki temu rozwija się jako ośrodek nauki, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, a także usług i przemysłu. Umacnia się też jako węzeł transportowy: posiada ekspresową obwodnicę w ciągu planowanej trasy Via Carpathia oraz port lotniczy.

Nie każdy wie, że to właśnie w tym mieście, pod koniec lat 70. XX wieku, został zaprojektowany i stworzony przez pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pierwszy w Polsce kabel światłowodowy. Lubelską fabrykę światłowodów (także pierwszą w Polsce) utworzono w 1983 roku.

Działa tu również Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, centrum naukowo-badawcze, które jest miejscem spotkań dla instytucji naukowych z przedsiębiorstwami. W projekt ten włączyły się wszystkie lubelskie uczelnie, samorząd miasta i województwa. Celem tych spotkań są wspólne inwestycje w innowacyjne technologie.

Przy wsparciu środków unijnych, powstał także projekt Lubelskiej Wyżyny IT, współrealizowany przez urząd miasta, ośrodki akademickie i przedsiębiorców. Ma on na celu wsparcie rozwoju branży high-tech w Lublinie.

Fot. Obraz Free-Photos / pixabay.com

Idealne miejsce do pracy

To właśnie dlatego Lubelszczyzna jest obiektem zainteresowania specjalistów z branży IT, którzy mogą tu znaleźć pracę zgodną z ich kwalifikacjami, ale i gwarantującą rozwój zawodowy.

Przykładem stabilnej pracy branży IT w Lublinie jest firma EMBIQ, która już od 11 lat działa na rynku technologii informacyjnych. Obecnie zatrudnia ponad 50 specjalistów branży IT. Obszary, w których się porusza, to m.in. tworzenie aplikacji mobilnych, webowych i serwerowych, rozwiązań IoT czy konstruowanie lekkiej elektroniki.

EMBIQ specjalizuje się też m.in. w technologii iBeacons oraz telemedycynie, a także w rozwiązaniach, wykorzystujących geolokalizację i multimedia. Swoje doświadczenie buduje od 2009 r., wykonując prace programistyczne na rzecz klientów polskich i zagranicznych - w sumie na swoim koncie ma ponad 300 zrealizowanych projektów. W swoich rozwiązaniach wdraża efekty innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych, które od lat prowadzi we współpracy ze środowiskiem naukowym Lublina - przede wszystkim z Politechniką Lubelską i z Uniwersytetem Medycznym.

Pomimo wieloletniej działalności na rynku IT, EMBIQ wciąż się rozwija, rozszerzając jednocześnie swój zespół. Jak podkreślają pracownicy, są bardzo zżyci ze sobą, dzięki czemu w firmie panuje przyjazna atmosfera, sprzyjająca efektywnej pracy. Jeśli więc chcecie sprawdzić się na danym stanowisku, a przy okazji poznać uroki miasta, w którym znajduje się biuro EMBIQ, rozważcie skorzystanie z oferty pracy. Firma aktualnie prowadzi rekrutacje na różnorodne stanowiska, m.in. frontend, backend, fullstack developer czy Android  lub iOS developer. O szczegółach tych ofert poczytacie na stronie www.embiq.com.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalkiAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Podpisywana petycja zawiera błąd, gdyż nowa ulica nie przebiegnie w miejscu "powstającej ulicy na dotychczasowej Drodze Wojskowej", tylko kilkaset metrów obok. No chyba, że pomysłodawcy chcą, aby ul. Droga Wojskowa zmieniła nazwę na „św. Jozafata Kuncewicza”. Ja optuję za ul. Riada Haidara, gdyż trasą będzie można dojechać do ronda WOŚP, z którą to Orkiestrą Śp. RH był od początku mocno związany.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:09Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Np procto vitale, żeby daleko nie szukać.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:34Źródło komentarza: Zioła na jelita – które są skuteczne?
Reklama
Reklama