Biała Podlaska: MON zadbał o naszą młodzież

  • 03.02.2021, 12:59
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: MON zadbał o naszą młodzież PSW im. Jana Pawła II
Uczniowie liceów akademickich w Białej Podlaskiej i w Terespolu otrzymali mundury od Ministerstwa Obrony Narodowej. Przekazana dotacja na szkoły wyniosła 127 tys. zł. Dzięki niej został też zakupiony specjalistyczny sprzęt.

- Dotacja została przyzna na mocy umowy pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej a Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej reprezentowaną przez rektora prof. Jerzego Nitychoruka – informuje dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej Elżbieta Zaremba.

Dodaje, że oba licea prowadzone przez uczelnię zostały wyposażone  w specjalistyczny sprzęt, m.in. maski przeciwgazowe, saperki, nosze, radiotelefony, lornetki, repliki różnorodnej broni, przybory  do walki wręcz, a uczniowie otrzymali pakiety umundurowania składające się m.in. z bluzy, spodni, koszulki, plecaka, beretu i elementów ubioru zimowego. Mundury trafiły do 25 uczniów ALO w Białej Podlaskiej i 23 uczniów ALO w Terespolu. - Zakup ten znacząco przyczyni się do realizacji celów programowych edukacji wojskowej. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 158 760 zł, a wysokość przyznanej dotacji to kwota 127 008 zł - wyjaśnia.

Dyrektor Elżbieta Zaremba przekazuje też, że w obu liceach, od tego roku szkolnego, rozpoczęły działalność oddziały przygotowania wojskowego. - Licea realizowały już wcześniej bogaty program przygotowania wojskowego w klasach mundurowych i aby znaleźć się w elitarnej grupie 130 oddziałów OPW w Polsce, musiały spełnić wiele wymagań określonych przepisami prawa, m.in. wykazać się dorobkiem w zakresie działalności pro obronnej, zapewnić kadrę do edukacji wojskowej oraz  uzyskać pozytywną opinię właściwego kuratora oświaty oraz szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego – tłumaczy dyrektor Zaremba. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe