Międzyrzec Podlaski: Pół miliona na kluby i stowarzyszenia

  • 03.02.2021, 14:03
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Pół miliona na kluby i stowarzyszenia Adam Trochimiuk/Archiwum
Miasto jak co roku dofinansowuje kluby sportowe i stowarzyszenia, działające na swoim terenie. Tym razem na dotacje poszło ponad pół miliona złotych. Najwięcej, bo łącznie ponad 200 tysięcy złotych otrzymał klub Huragan Międzyrzec Podlaski.

Przypomnijmy, że dofinansowanie przyznawane jest na podstawie wyników otwartego konkursu na realizację publicznych zadań zleconych. W 2021 roku samorząd na takie projekty i przedsięwzięcia klubów sportowych, różnych stowarzyszeń i organizacji, działających na terenie miasta wyasygnował łącznie 496,5 tys. złotych.

Dotacje przyznano w czterech kategoriach. I tak, na upowszechnianie aktywnych form wypoczynku w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania z budżetu poszło na trzy zadania 9 tys. złotych. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Zrozumieć ich świat" na projekt „Rozwój zainteresowań" otrzymało 3,5 tys. zł, Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych na projekt "Misja – integracja" dostało 3, 5 tys. zł, a Ochotnicza Straż Pożarna Stołpno na "Letni biwak szkoleniowy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Międzyrzec Podlaski" będzie miało do dyspozycji 2 tys. zł.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 lutego

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe