Zmarła kobieta z powiatu bialskiego. Ministerstwo wpisało ją na listę NOP

  • 08.02.2021, 10:25 (aktualizacja 08.02.2021, 12:51)
  • (pc)
Zmarła kobieta z powiatu bialskiego. Ministerstwo wpisało ją na listę NOP Adam Trochimiuk
Zmarła kobieta z powiatu bialskiego. Jest 10 zmarłą osobą, którą ministerstwo zdrowia ujęło w swoim raporcie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych. Kobieta szczepionkę na Covid-19 przyjęła 4 lutego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie mieszkanki powiatu bialskiego. Jest to 10 śmierć ujęta w ministerialnym raporcie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennnych. Kobieta szczepionkę na Covid-19 przyjęła 4 lutego. Resort zdrowia nie podaje więcej szczegółów. Przypomnijmy, że wcześniej zmarł mężczyzna z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, mężczyzna z powiatu ciechanowskiego na Mazowszu, dwie kobiety z Gdyni, kobieta z pow. brzezińskiego w Łódzkiem, kobieta z Krakowa oraz trzy osoby ze Śląska: kobieta z Mysłowic, mężczyzna z pow. lublinieckiego oraz mężczyzny z Siemianowic Śląskich.

"Niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najczęściej spotykamy się z łagodnymi przypadkami. Co to oznacza w praktyce? Pacjenci po podaniu szczepionki mają podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Te objawy znikają same po krótkim czasie.

Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze. To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym. W Polsce NOP-y odnotowywane są średnio raz na 10 000 przypadków. Ryzyko wystąpienia niebezpiecznej
reakcji anafilaktycznej (to silna reakcja po kontakcie z substancją uczulającą) występuje raz na 1 000 000 przypadków. Jest znacznie rzadsze niż ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań czy zagrożenia życia przy niektórych chorobach zakaźnych" - czytamy na rządowej stronie.

Do 8 lutego w Polsce wykonano 1 641 158 szczepień, ale tylko 440 365 osób przyjęło drugą dawkę szczepionki. 

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1393 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 1174 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roman
Roman 10.02.2021, 21:05
To jest morderstowo eksperymentem medycznym nielegalnyum miejsce Morawieckiego Niedzielskiego jest w więzieniu na dozywocie za ludobójstwo

Pozostałe