Międzyrzec Podlaski: Nie zapisują, bo nie mają szczepionek

  • 12.02.2021, 08:52
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Nie zapisują, bo nie mają szczepionek
Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która wraz z mężem chciała zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19 zgodnie z harmonogramem podanym przez rząd. Oboje mają po ponad 70 lat. W trzech z pięciu wyznaczonych w mieście punktach szczepień, odmówiono im jednak zapisu na szczepienie. - To kpina. Kto za to wszystko odpowiada? Dlaczego przychodnie odmawiają zapisu na szczepienie?! – bulwersuje się kobieta. Powód jest jeden. To brak szczepionek w punktach szczepień.

Do naszej redakcji zadzwoniła jedna z mieszkanek Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta i jej mąż są po 70. roku życia i chcieli zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19. Zgodnie z harmonogramem podanym w Narodowym Programie Szczepień, powinni mieć taką możliwość od 22 stycznia.

Przypomnijmy, że w Międzyrzecu Podlaskim funkcjonuje pięć punktów szczepień przeciwko Covid-19. To Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Warszawskiej 2-4; NZOZ Przychodnia Rejonowa przy ul. Rymarskiej 16; NZOZ Praktyka Medycyny Rodzinnej przy ul. Wiejskiej 13; NZOZ Sz. Kunka, S. Kwiatkowski, A. Łaskawiec przy ul. Wyszyńskiego 14 oraz NZOZ Ośrodek Zdrowia w Drelowie i Szóstce Beata Leszczuk przy ul. Partyzantów 47.

- 22 stycznia rano zadzwoniłam do naszej przychodni przy ulicy Wiejskiej. Tam usłyszałam, że oni nie zapisują na razie na szczepienia. Na ulicy Rymarskiej z kolei dowiedziałam się, że zapisują tam tylko pacjentów zarejestrowanych w przychodni, a w przychodni na ulicy Partyzantów zapisy zostały na razie wstrzymane. Po takiej tułaczce telefonicznej, w końcu udało nam się zapisać w międzyrzeckim szpitalu. Nic dziwnego, że starsi ludzie się denerwują, skoro panuje taki chaos. Punkty szczepień robią sobie, co chcą. Kto za to wszystko odpowiada? I dlaczego nie mogłam zapisać się na szczepienie? – denerwuje się kobieta.

Zapytaliśmy o to w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jak się okazało, winne nie są przychodnie. - Każdy senior, który zgłosi chęć zaszczepienia się, będzie miał taką możliwość. Tempo wykonywania szczepień jest jednak uzależnione od dostaw szczepionki. Terminy szczepień przygotowywane dla pacjentów w poszczególnych punktach szczepień są dostosowane do aktualnie znanego harmonogramu dostaw w I kwartale tego roku. Wyznaczenie kolejnych terminów wizyt będzie możliwe w przypadku pojawienia się dodatkowych dawek szczepionek – informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego OW NFZ. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 lutego

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe