Biała Podlaska: Pięć osób w areszcie za rozbój

  • 12.02.2021, 12:24
  • red.
Biała Podlaska: Pięć osób w areszcie za rozbój Policja
Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się niedawno w jednym z lokali usługowych na terenie miasta. Do budynku wtargnęły trzy zamaskowane osoby, które dokonały rozboju, grożąc śmiercią pracownicy lokalu oraz kradnąc z niego 1300 złotych. Jak się później okazało w sprawę były zamieszane jeszcze dwie inne osoby, które pomogły w wejściu do budynku sprawcom. Cała piątka trafiła już do tymczasowego aresztu. Najmłodszy ze sprawców ma 17 lat.

W ubiegłym tygodniu dyżurny bialskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, do jakiego dojść miało na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zamaskowani sprawcy, wykorzystując moment otwarcia drzwi przez wychodzące z budynku osoby, wtargnęli do środka. Grozili też śmiercią kobiecie, po czym ukradli gotówkę. Straty oszacowane zostały na kwotę 1300 złotych. W trakcie zdarzenia pokrzywdzona wykorzystała moment nieuwagi napastników i uciekła z lokalu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. - Intensywne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie personaliów osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Okazało się że to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 17-41-lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwie osoby początkowo weszły do lokalu, by umożliwić wtargnięcie tam pozostałej trójce - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Wobec całej piątki Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 39-latka oraz jej o dwa lata starszy znajomy, odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwo. O dalszym losie zadecyduje sąd.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 17.02.2021, 10:21
.

Pozostałe