Janów Podlaski: Sukcesy uczniów i absolwentki

  • 13.02.2021, 11:39
  • (pc)
Janów Podlaski: Sukcesy uczniów i absolwentki Archiwum
Magdalena Krzymowska, absolwentka technikum przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim zajęła III miejsce w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe pn. "Technik-Absolwent".

Rywalizacja organizowana jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników. Przedstawicielka naszego regionu otrzymała nagrodę za całokształt swoich osiągnięć w specjalności technik hodowca koni.

To nie jedyny sukces janowskiej szkoły. Niedawno pięcioro uczniów technikum otrzymało stypendia w ramach programu "Lubelska kuźnia talentów 2019-2021" realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Stypendia przyznano Julii Haque - uczennicy klasy IV, Katarzynie Jodko i Tomaszowi Wiciejowskiemu- uczniom klasy III, Julii Harwackiej i Dominice Krzyżanowskiej - uczennicom klasy II. Wszyscy wyróżnieni uczniowie kształcą się w zawodzie technik hodowca koni.

W tym roku w województwie lubelskim stypendia zostały przyznane 500 najzdolniejszym uczniom. Otrzymywać będą oni 400 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe