Powiat łosicki: 32 linie z dopłatą

  • 13.02.2021, 11:51
  • (ab)
Powiat łosicki: 32 linie z dopłatą
Blisko milion zł trafi do powiatu łosickiego w ramach dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pieniądze pozwolą na uruchomienie 32 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 1457,9 km.

Wojewoda Mazowiecki podpisał z powiatem łosickim umowę na objęcie w 2021 r. dopłatą zadań organizatora ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu - do powiatu łosickiego trafi 972 177,74 zł, co pozwoli na uruchomienie 32 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 1 457,9 km. Dla całego województwa mazowieckiego na 2021 rok została przyznana kwota ze środków funduszu w wysokości ponad 64 mln zł. Umowę pomiędzy wojewodą a beneficjentami programu zawarto elektronicznie.

Uchwałę w tej sprawie radni poparli jednogłośnie, opinia komisji Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu, Finansów, Ładu i Porządku Publicznego również była pozytywna. - Zależy nam wszystkim na dobru naszych mieszkańców, oraz pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Są to dodatkowe miejsca pracy, co jest istotne szczególnie w tym trudnym okresie. Każde miejsce pracy jest cenne, więc jeszcze raz dziękuję wszystkim radnym za to, że poparli tę inicjatywę - mówił podczas ostatniej sesji powiatu przewodniczący komisji Paweł Czmoch, uzasadniając pozytywne zaopiniowanie projektu uchwały.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 lutego

(ab)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe