Gmina Milanów: Wojna o szkołę w Kostrach

  • 16.02.2021, 12:06
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Wojna o szkołę w Kostrach
Radni przyjęli większością głosów uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Kostrach. W obronie placówki stanęli nauczyciele i rodzice oraz parlamentarzystka SLD. Teraz wszystko zależy od Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Rozmowy z nauczycielami w sprawie ewentualnej likwidacji placówki wójt rozpoczął w grudniu ubiegłego roku. Jak twierdzi, proponował im tzw. umowę społeczną, na podstawie której szkoła przestałaby funkcjonować z końcem obecnej kadencji samorządowej, czyli w 2023 roku. O tym rozwiązaniu poinformował także radnych, ale nie zgodzili się na jego wdrożenie. Zaproponował więc likwidację jednostki.

Przeciw opowiedzieli się nauczyciele. W ich obronie stanęli także rodzice. Wystosowali specjalne stanowisko do władz samorządowych, w którym stwierdzają, że jest to działanie na niekorzyść szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Wójtowi zarzucili, że zależy mu tylko na budynku. Zapewnili, że jeśli dojdzie do likwidacji, to są gotowi na przejecie placówki i prowadzenie jej w formie stowarzyszenia „Szkoła szans”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 lutego

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe