Powiat bialski: Straciliśmy cały roczny zarobek

  • 17.02.2021, 09:07
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Powiat bialski: Straciliśmy cały roczny zarobek pixabay.com/poglądowe
Do naszej redakcji zgłosiła się producentka pestek dyni, która została oszukana przez kupującego. Niestety przez swoją nieostrożność i brak czujności straciła ponad 30 tysięcy złotych. Teraz ostrzega innych i liczy na to, że być może za sprawą tego artykułu szybciej uda się znaleźć oszustów. Oszustów, którzy jak widać, stają się coraz bardziej bezczelni.

Mieszkanka powiatu bialskiego zgłosiła się do naszej redakcji z prośbą o pomoc. Jest producentką pestek dyni i niedawno została oszukana przez rzekomego kontrahenta.

– W styczniu zamieściłam ogłoszenie o sprzedaży pestek dyni na stronie internetowej giełdy rolnej. To nie pierwszy raz, kiedy tak sprzedajemy towar. Zajmujemy się tym od lat – relacjonuje kobieta, która chce pozostać anonimowa. Kilkanaście dni temu odebrała telefon od mężczyzny zainteresowanego kupnem pestek. – Chciał kupić 2,5 tony. Ustaliliśmy szczegóły transakcji, a jemu zależało, by jak najszybciej załatwić sprawę. W piątek, 5 lutego, wysłany przez niego kierowca miał odebrać od nas pestki. Poprzez e-mail otrzymaliśmy m.in. fakturę jego firmy i list przewozowy. Wtedy nie dopatrzyłam się niczego podejrzanego – opowiada producentka. Kupiec miał też dokonać zapłaty za towar przelewem. Potwierdzenie również wysłał mailem. – Początkowo trochę wykręcał się, że nie ma już w firmie księgowej. Ale miał to zrobić sam, po czym przesłał skan przelewu – dodaje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 lutego

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe