Gmina Kodeń: Trwa odbudowa Domu Pielgrzyma

  • 17.02.2021, 09:13
  • Anna Chodyka
Gmina Kodeń: Trwa odbudowa Domu Pielgrzyma Archiwum oblatów w Kodniu
Zakończyły się prace zewnętrze przy odbudowie Domu Pielgrzyma w Kodniu, który został zniszczony w wyniku pożaru. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 listopada. Obecnie, jak wyjaśnia o. Dariusz Malajka OMI kustosz bazyliki trwa podłączanie instalacji elektrycznej i ciepłowniczej oraz kanalizacji. Oblaci dziękują za dotychczasową pomoc i proszą o wsparcie w meblowaniu na nowo budynku, gdyż wszystkie sprzęty w zajętej ogniem części uległy spaleniu lub zalaniu.

- Spalony budynek jest już pokryty nowym dachem. Trwają prace w środku. Odbudowywane są spalone pokoje. Prowadzone są też prace przy instalacji elektrycznej oraz ciepłowniczej, a także kanalizacji– mówi o. Dariusz Malajka OMI proboszcz parafii i kustosz bazyliki w Kodniu. Dodaje, że zakończenie prac przewidziane jest na początek sezonu turystyczno –pielgrzymkowego czyli na początek maja. Wyjaśnia, że zniszczeniu uległa środkowa część Domu Pielgrzyma. – W sumie spłonęło sześć pokoi na poddaszu, a wyniku zalania wodą, wywołanego gaszeniem pożaru, uległy zniszczeniu też dolne kondygnacje budynku. Stąd również wymagają remontu – tłumaczy o. Dariusz Malajka.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe