Koncert symfoniczny orkiestry lubelskiej filharmonii

  • 17.02.2021, 14:25
  • (pc)
Koncert symfoniczny orkiestry lubelskiej filharmonii
Mozaika epok i stylów muzycznych podczas kolejnego koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod batutą Dawida Jarząba! Muzyczna uczta już 19 lutego. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia także online.

Wieczór rozpocznie barokowy Koncert na dwie wiolonczele g-moll Antonio Vivaldiego (Izabela Zagórska, Maciej Łacny).

Już po II wojnie światowej, w roku 1948, w Radio Lugano odbyła się premiera ostatniego czysto instrumentalnego dzieła Richarda Straussa – Duet-Concertino na klarnet i fagot. Trzyczęściowy utwór w niezwykle interesujący sposób ujmuje obie partie: klarnetu (Andrzej Mazur) i fagotu (Wiesław Kaproń) – duetu rzadko spotykanego w historii muzyki. Utwór dedykował kompozytor prof. Hugo Burghauserowi – pierwszemu fagociście Filharmonii Wiedeńskiej.

Koncert wieńczy ostatnia chronologicznie symfonia paryska Josepha Haydna – 82 Symfonia C-dur „Niedźwiedź” (1787). Nawiązująca do imitacji dud w czwartej części nazwa symfonii nie została nadana przez samego kompozytora, lecz jest wynikiem późniejszej recepcji dzieła.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej w składzie: Izabela Zagórska (wiolonczela), Maciej Łacny (wiolonczela), Andrzej Mazur (klarnet), Wiesław Kaproń (fagot) oraz Dawid Jarząb (dyrygent). Obędzie się 19 lutego o godz. 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Program:
A. Vivaldi – Koncert g-moll na dwie wiolonczele RV 531
R. Strauss – Duet-Concertino na klarnet, fagot, orkiestrę smyczkową i harfę 
J. Haydn – Symfonia nr 82 C-dur „Niedźwiedź” Hob.I.82

Bilety w cenie 25 zł do nabycia także online na www.filharmonialubelska.pl

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe