Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:45
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Powieść bialczanki pod patronatem Słowa

Już niebawem premiera kolejnej książki bialczanki Agnieszki Panasiuk. Będzie to drugi tom z cyklu powieściowego „Na Podlasiu”, rozgrywającego się w Białej Podlaskiej w drugiej połowie XIX wieku. Tym razem bohaterką powieści jest Cecylia Turawska, która angażuje się w pomoc prześladowanym unitom. Miło nam poinformować, że Słowo Podlasia zostało patronem medialnym tej publikacji.
Powieść bialczanki pod patronatem Słowa

5 marca swoją premierę będzie miała trzecia książka Agnieszki Panasiuk pod tytułem „Na Podlasiu. Cecylia” wydana nakładem wydawnictwa Szara Godzina. Przypomnijmy, że autorka debiutowała powieścią „Podróże serc”, natomiast we wrześniu zeszłego roku ukazał się pierwszy tom z jej cyklu „Na Podlasiu”. Tym razem główną bohaterką książki autorstwa bialczanki jest Cecylia Turawska, a akcja powieści rozgrywa się na południowym Podlasiu w roku 1874. 

Mieszkający tu Polacy mierzą się z represjami carskiego zaborcy.  Wierni Kościoła unickiego cierpią prześladowania. W tych trudnych czasach do panny Cecylii Turawskiej z Białej los wreszcie się uśmiecha. Cecylia, uważana za dziwaczkę z powodu wielkiej nieśmiałości, postanawia odmienić swoje życie, otwierając się na świat i ludzi. Dołącza do podziemnego seminarium nauczycielskiego. Rusza z pomocą represjonowanym unitom. Odkrywa w sobie pokłady macierzyńskiego ciepła, otaczając serdeczną opieką pozbawioną miłości półsierotę, syna carskiego urzędnika. Z odwagą podejmuje się niebezpiecznych wyzwań. Czy jednak na tej pełnej przygód drodze spotka mężczyznę, któremu będzie chciała oddać serce? Na kartach powieści cyklu „Na Podlasiu” pojawiają się autentyczne, choć często zapomniane postaci z historii Białej Podlaskiej. Nagrobki bohaterów ziemian, lekarzy, duchownych, sklepikarzy, nauczycieli, rzemieślników czy urzędników można odnaleźć w najstarszej części cmentarza parafialnego w Białej Podlaskiej.

Agnieszka Panasiuk urodziła się w Białej Podlaskiej i całe swoje życie związała z rodzinnym miastem. Tutaj ukończyła Szkołę Podstawową nr 6, później III Liceum Ogólnokształcące. Z wykształcenia jest nauczycielem historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia.

Powieść „Na Podlasiu. Cecylia” będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 5 marca. Słowo Podlasia objęło patronatem medialnym książkę i już niebawem będziemy mieli dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania będzie powieść Agnieszka Panasiuk. W jednym z kolejnych wydań autorka opowie o swoim najnowszym dziele.

Premiera tomu trzeciego „Na Podlasiu. Aleksandra”, odbędzie się w czerwcu tego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama