Międzyrzec Podlaski: Straż ze specjalistycznym wozem

  • 19.02.2021, 12:53
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Straż ze specjalistycznym wozem KM PSP Biała Podlaska
Międzyrzecka straż pożarna może cieszyć się nowym nabytkiem. Jej flotę zasilił specjalistyczny samochód ratownictwa technicznego. 

Pojazd jest szczególnie przydatny przy usuwaniu skutków poważnych wypadków z udziałem samochodów ciężarowych lub pociągów oraz katastrof budowlanych. Wcześniej był na wyposażeniu strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. Wiosną samochód zostanie poddany renowacji, by przez najbliższe lata służyć strażakom, którzy już teraz prowadzą ćwiczenia doskonalące z obsługi takiego samochodu. Auto już sprawdziło się 3 lutego w akcji wydobycia ciężarówki z rowu w Kolonia Rogoźnica.

Nowy wóz to konkretnie SCRt typ Mega City na podwoziu Volvo FL 10H z napędem 6x6. Posiada m.in. hydrauliczny wysięgnik holowniczy o nośności 12 t; dwie przyciągarki hydrauliczne (główna o maksymalnej sile uciągu w linie 20 t i pomocnicza o sile uciągu 12 t); hydrauliczny dźwig samochodowy o udźwigu 3 tony; podpory – tzw. ostrogi hydrauliczne zapewniające stateczność w czasie pracy przyciągarek; hydrauliczną blokadę osi w celu zwiększenia skuteczności holowania; zblocza, wsporniki, zawiesia i inny sprzęt pomocniczy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiochmen
Wiochmen 19.02.2021, 14:09
Super! Przenieść siedzibę powiatu bialskiego ze wsi Biała Podlaska do miasta Międzyrzec Podlaski- taki mam postulat.

Pozostałe