Gmina Sosnówka: Będzie remont i wodociąg

  • 21.02.2021, 11:45
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Będzie remont i wodociąg
Gmina Sosnówka otrzymała dofinansowanie na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. - Na tej inwestycji zależało mi od początku kadencji - przyznaje wójt Marcin Babkiewicz. Prace modernizacyjne będą kosztować ponad 2,5 mln złotych i będą miały szeroki zakres. 

Środki w kwocie 1 329 657 zł zostaną przeznaczone na trzy główne działania. W ramach zadania wybudowany zostanie odcinek sieci wodociągowej w Motwicy. Poza tym przebudowana zostanie

Stacja Uzdatniania Wody w Sosnówce. Budynek przejdzie kompleksową modernizację łącznie z utwardzeniem placu wokół i montażem ogrodzenia. Zostanie wyposażony m.in. w instalację fotowoltaiczną i nowe pompy. Wyremontowana zostanie też studnia oraz zbiornik wyrównawczy. W ramach zadania zmodernizowana zostanie również oczyszczalnia ścieków przy szkole podstawowej w Sosnówce. Ponadto w całej gminie wymienione zostaną wodomierze na elektroniczne. Koszt inwestycji to 2 607 8881, 07 zł. 

Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe