Gmina Kąkolewnica: Radni pytają o oszczędności w oświacie

  • 22.02.2021, 10:18
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Radni pytają o oszczędności w oświacie Archiwum
Minął rok, od kiedy radni podjęli uchwały intencyjne w sprawie likwidacji szkoły w Grabowcu i przemianowaniu na filię szkoły w Olszewnicy. Pokłosiem tych decyzji były zmiany na oświatowej mapie gminy, które weszły w życie 1 września ubiegłego roku. Dziś radni pytają, jaki jest rezultat finansowy tych zmian.

Dyskusję na styczniowej sesji wywołał radny Stanisław Zalewski, który dopytywał o zamiar likwidacji szkół w gminie Wohyń. - Niech pan lepiej powie, jako przewodniczący komisji budżetowej rady, jakie my mamy oszczędności z likwidacji naszych szkół. Co nas interesują sprawy w innych gminach – ripostował radny Piotr Jezierski.

Radny Zalewski przyznał, że interesował się tematem, ale nie uzyskał jeszcze informacji. - Też chciałbym wiedzieć czy słusznie postąpiliśmy. A moje pytanie o Wohyń wynika stąd, że jak widać problemy w oświacie nie dotykają jedynie naszej gminy – mówił.

Radny Leszek Jóźwiak przyznał, że każdy kto głosował za zmianą sieci szkół w gminie na pewno jest ciekaw, jakie przyniosło to rezultaty. - Poczekajmy na podsumowanie roku i wówczas będziemy debatować – uspokajał kolegów.

Skarbnik gminy, Agnieszka Fijałek-Ładna przypomina jednak, że dane za ubiegły rok nie będą miarodajne. - Pamiętajmy, że szkoły, co do których zapadły decyzje, działały normalnie jeszcze do końca sierpnia ubiegłego roku. Nakłady na ich funkcjonowanie gmina więc ponosiła. Miarodajny będzie dopiero tak naprawdę rok 2021 – wyjaśnia. - Oczywiście bilans kosztów poniesionych na oświatę w 2020 roku przygotowuję, ale pełen obraz tego, jak wyglądają nakłady na szkoły po reorganizacji, zobaczymy dopiero w podsumowaniu obecnego roku. Niemniej w zaplanowanym budżecie na 2021 rok widać, że wydatki na oświatę są niższe.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 23.02.2021, 11:57
A ja mam pytanie Co dalej z budynkiem po szkole którą widzimy na zdjęciu. Kiedy otwarcie ośrodka dla dzieci? Nic nie słychać, a u nas mówi się ze ma być hotel!
Alfons
Alfons 23.02.2021, 13:40
W tej norze hotel? Chyba na 15 minut, 30 minut i godzinkę full service.
Wiochmen
Wiochmen 22.02.2021, 15:47
Ten obiekt na zdjęciu, to budynek szkoły? Przypomina kurną chatę bardziej niż budynek użyteczności publicznej.
.
. 22.02.2021, 14:37
Tak, k****, sa nizsze wydatki na oswiate przez pandemie, a nie dzieki waszym chorym decyzjom barany

Pozostałe