Region: Ostrzeżenia IMGW o roztopach i wezbraniach

  • 22.02.2021, 16:53 (aktualizacja 22.02.2021, 17:18)
  • red.
Region: Ostrzeżenia IMGW o roztopach i wezbraniach Adam Trochimiuk
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla naszego regionu. Dla powiatu bialskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych oraz pierwszego stopnia o roztopach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia o roztopach z prawdopodobieństwem wystąpienia zjawiska na poziomie 80 procent. "Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 13°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h, z południowego zachodu i zachodu" dla całego województwa lubelskiego. Alert obowiązuje jak na razie do 25 lutego do godz. 18:00.

Dla powiatu bialskiego, znajdującego się w obszarze zlewni Krzny wydano także ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 85 procent. "W związku ze spływem wód roztopowych oraz piętrzeniem wody przez lód, na Krznie w profilu Malowa Góra prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanu ostrzegawczego. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie." - czytamy na stronie IMGW Państwowego Instytutu Badawczego. Alert w tym przypadku obowiązuje do 24 lutego do godz. 9:00. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe