Gmina Łomazy: Druga taka placówka w Polsce

  • 23.02.2021, 10:05
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Druga taka placówka w Polsce Tomasz Łukaszuk
W Dubowie oficjalne otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To druga tego typu placówka w Polsce. Skierowana jest do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

- Wierzę, że COM przyczyni się do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych w naszej gminie. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego obiektu, a było ich wiele. Pani kierownik Barbarze Gromadzkiej życzę pomyślności w kierowaniu placówką.  Cel główny to integracja ze społecznością lokalną, jak i włączenie tych osób do życia społecznego, nauka funkcjonowania w środowisku lokalnym. To będzie drugi dom, gdzie będą spędzać czas. To odciążenie opiekunów za dnia - mówił podczas otwarcia wójt Łomaz Jerzy Czyżewski

Centrum powstało w budynku po dawnej szkole podstawowej. Koszt adaptacji wyniósł 2 036 592,35 zł, w tym 1 525 943,66 zł w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, a 510 648,69 zł stanowią środki własne pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Uzyskana dotacja w całości pokryła koszty utworzenia Centrum. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe