Powiat bialski: Autostrada do Swór i węzła Biała Podlaska ma już wykonawców

  • 23.02.2021, 11:15
  • (joan)
Powiat bialski: Autostrada do Swór i węzła Biała Podlaska ma już wykonawców GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wyborze firm, które zaprojektują i wybudują odcinki autostrady między węzłem Łukowisko a miejscowością Swory, oraz od Swór do węzła Biała Podlaska.

Najkorzystniejszą ofertę na realizację odcinka między węzłem Łukowisko a Sworami przedstawiła firma Intercor.

„Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa około 12,5 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.” – informuje w komunikacie GDDKiA. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą nastąpić ma w II kwartale tego roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe