Powiat parczewski: Kto zarobił mniej, temu wyrównali

  • 23.02.2021, 13:32
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Kto zarobił mniej, temu wyrównali
Tylko gmina Milanów ograniczyła wydatki na uśrednienie do zera. Starostwo wypłaciło kilkaset złotych dwóm pedagogom, natomiast pozostałe gminy wydały krocie na wyrównanie ich pensji. Liderem jest gmina Jabłoń.

Według Karty Nauczyciela (na dzień 1 września 2020 roku) nauczyciel stażysta powinien otrzymać miesięcznie 2 tys. 949 zł (brutto) wynagrodzenia zasadniczego (czyli bez przysługujących mu dodatków), nauczyciel kontraktowy - 3 tys. 034 zł, nauczyciel mianowany – 3 tys. 445 zł, natomiast nauczyciel dyplomowany - 4 tys. 46 zł. Kto tyle nie zarobił, do końca stycznia tego roku powinien otrzymać wyrównanie. Niektóre gminy wypłaciły je w terminie, ale inne jeszcze szukają pieniędzy w budżecie.

Miasto znów musiało dopłacić

W ubiegłym roku władze Parczewa nie wypłaciły nauczycielom ani złotówki wyrównania za 2019 rok. Każdy zapracował na kwotę, jaka przysługiwała mu zgodnie z Kartą. W ubiegłym roku to się już nie udało i dwóm grupom burmistrz musiał dać wyrównanie. Już zostało wypłacone. Pomiędzy nauczycieli stażystów rozdzielono 4 tys. 295,08 zł, czyli średnio po około 1 tys. 475 zł na osobę. Z kolei między grupę nauczycieli mianowanych rozdysponowano 23 tys. 245,81 zł (średnio po około 813 zł na osobę). (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe