Region: Pierwszy zwiastun wiosny?

  • 23.02.2021, 15:00
  • Anna Chodyka
Region: Pierwszy zwiastun wiosny? Mariusz Zańko/Facebook
Przed kilkoma dniami w miejscowości Kuzawka, nieopodal trasy na Sławatycze pojawił się bocian. Jak wyjaśnia ornitolog Radosław Olszewski z Poleskiego Parku Narodowego, ptaka warto dokarmiać i zostawiać mu wodę do picia. Okoliczni mieszkańcy ruszyli mu więc z pomocą. 

- Bociany potrafią zjeść kurczaka, podroby, wątróbkę i inne mięso, ale też ryby, nawet w dużych kawałkach. Mięso musi być niesolone i surowe. Bociany nie boją się zimna, śniegu. Odlatują ze względu, nie na niskie temperatury, a na mniejszą możliwość zdobycia pokarmu. Jednak, nawet zimą potrafią znaleźć pożywienie, np. łapią gryzonie takie jak myszy. Wiosną potrafią zjeść jednorazowo nawet małego zająca, więc można powiedzieć, że na apetyty nie narzekają – mówi ornitolog Radosław Olszewski. 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe