Powiat łosicki: Szpital coraz nowocześniejszy

  • 23.02.2021, 13:55
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Szpital coraz nowocześniejszy Joanna Gąska
Instalacja tlenowa, wysokiej jakości skaner radiologiczny, cyfrowy aparat RTG, tomograf komputerowy czy nowa karetka, to tylko z część z inwestycji w łosickiej lecznicy. Dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych z różnych programów, placówka dostała nowoczesne urządzenia, które z pewnością przełożą się na jakość świadczonych usług medycznych, zwiększą komfort pacjentów i skrócą czas wykonywanych badań.  

Na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym w ramach realizacji projektu „Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym” doposażono instalację tlenową. Pacjenci mogą już w pełni korzystać z ciekłego medycznego tlenu, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków leczenia osób, wymagających tlenoterapii. Instalacja paneli nadłóżkowych pozwoliła szpitalowi na rezygnację z dostaw tlenu medycznego w butlach.

Dzięki finansowaniu z UE do szpitala trafił też nowy skaner radiologiczny obsługujący pracownie rentgenowską i mammograficzną. - Najwyższa klasa skanera oraz płyt obrazujących pozwoli teraz przy wykorzystaniu wysoce zaawansowanego oprogramowania stacji akwizycyjnej uzyskać obraz o bardzo dobrej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania - przekonuje dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe