Biała Podlaska: Sarna uratowana przed utonięciem

  • 23.02.2021, 09:45
  • red.
Biała Podlaska: Sarna uratowana przed utonięciem KM PSP Biała Podlaska
Sarna, prawdopodobnie wystraszona przez psa, wpadła do rzeki Krzny. Na miejsce została wezwana straż pożarna. Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, okazało się ktoś już pomógł zwierzęciu wydostać się z wody. Uratowana sarna trafiła pod opiekę lekarza weterynarii.

18 lutego, po godzinie 15 strażacy z JRG Biała Podlaska zostali zadysponowani do zdarzenia dotyczącego sarny, która prawdopodobnie została wystraszona przez psa i wpadła do rzeki Krzny w Białej podlaskiej w okolicach Al. Jana Pawła II.

"Po dojeździe nad rzekę Krznę załoga zastępu SLRR z łodzią udała się w miejsce umożliwiające wodowanie łodzi, a załoga GBA 2,5/16 udała się wzdłuż brzegu rzeki celem dotarcia do miejsca zdarzenia z uwagi na duże nawisy lodowe na brzegu rzeki. Po przejściu pewnej odległości stwierdzono, że sarna znajduje się na brzegu rzeki. Ustalono, że postronna osoba samodzielnie pomogła wyjść sarnie z wody. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu zwierzęcia przed utratą ciepła (okrycie kocem). Sarnę przekazano Straży Miejskiej, która zabezpieczyła zwierzę do czasu przybycia na miejsce lekarza weterynarii." - relacjonują strażacy.

- Dziękujemy serdecznie osobie, która pomogła sarnie. Jednocześnie przypominamy, że w okresie roztapiania się pokryw lodowych na akwenach wodnych przebywanie w ich obrębie a także na nich wiąże się z zagrożeniem wpadnięcia do wody - dodają strażacy.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe