Janów Podlaski: Zwycięzcy wciąż czekają na nagrody

  • 24.02.2021, 10:37
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Janów Podlaski: Zwycięzcy wciąż czekają na nagrody
Minęło pół roku od 42. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w janowskiej stadninie. Jeszcze długo przed jego rozpoczęciem ówczesny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski okrzyknął go rekordowym, bowiem do zwycięzców czempionatu miała trafić łączna suma 1 miliona złotych nagród. Niestety, jak się okazuje, do hodowców trafiła jak na razie jedynie niespełna połowa tej kwoty. Reszta, w tym państwowe stadniny, będą musiały jeszcze poczekać na pieniądze. Tylko, czy się doczekają?

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi był jednym z głównych punktów Dni Konia Arabskiego w sierpniu 2020 roku w Janowie Podlaskim. Już podczas zapowiedzi wydarzenia ówczesny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski okrzyknął go sukcesem, bo pula nagród miała wynieść sumę aż 1 miliona złotych.

No właśnie „miała”, bo jak się okazuje do tej pory na konta hodowców trafiło jedynie 300 tys. złotych, które wypłacił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. „Zgodnie z ustaleniem z organizatorem Polskim Klubem Wyścigów Konnych, KOWR był fundatorem nagród dla hodowców o łącznej wysokości 300 tys. zł. KOWR wywiązał się ze zobowiązań i wypłacił hodowcom nagrody w zadeklarowanej wysokości 300 tys. zł.” – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi, posłance Dorocie Niedzieli w związku z jej wystąpieniem z 28 stycznia tego roku. Przelewy zostały wykonane 4 listopada ubiegłego roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe