Region: Wyjątkowa uczta dla uszu

  • 24.02.2021, 11:51
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Wyjątkowa uczta dla uszu
 Lubelska filharmonia zaprasza na koncert organowy. Przy okazji miło nam poinformować, że Słowo Podlasia zostało partnerem medialnym Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Dla naszych Czytelników będziemy mieli w związku z tym wspaniałe muzyczne niespodzianki!

W koncercie wystąpi Piotr Rojek, absolwent wrocławskiej akademii muzycznej. Artysta regularnie koncertuje zarówno w kraju, jak i zagranicą m. in. w Czechach, Finlandii, Hiszpanii, na Łotwie, w Niemczech, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii we Włoszech oraz na Wyspach Alandzkich.

Muzyk prowadzi kursy mistrzowskie. Ma też w swoim dorobku kilkanaście płyt. Nagrany w 2005 roku krążek, na którym zarejestrowano dziewięć toccat wybitnych kompozytorów od baroku do XX wieku, wykonanych na zabytkowych organach Adama Horacego Caspariniego w Wołowie, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyk”.

Warto też wspomnieć, że organy zainstalowane w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej są dziełem znanej i cenionej szeroko, działającej od 1820 roku w Poczdamie, firmy Alexander Schuke. Mają 51 głosów, 3 manuały i pedał, mechaniczną trakturę gry i elektryczny system sterowania rejestrami, a ogólna liczba piszczałek wynosi 3904.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 26 lutego, o godz. 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej. Bilety w cenie 15 zł do kupienia online na stronie www.filharmonialubelska.pl. W programie znalazły się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha oraz improwizacje organowe. 

Miło nam również poinformować, że Słowo Podlasia zostało partnerem medialnym Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Już niedługo więcej na ten temat. Będziemy mieli dla Was fantastyczne muzyczne niespodzianki!

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe